Зараз читаю
Куди подіти “зайвих” учнів та педегогів?

Куди подіти “зайвих” учнів та педегогів?

Вже з 1 вересня 2021 кількість шкіл у Києві, в яких будуть існувати 10 і 11 класи, скоротиться в рази. Головне питання – куди після 9-го класу подіти дітей, – гостро постане в школах вже в квітні – травні. Тому що набирати дітей в 10-ті класи гімназій забороняють вже з цього року. Вони повинні випустити нинішніх старшокласників до 2024 року – і все.

Рішення про скорочення старших класів в законі називають “оптимізацією”. Але батькам школярів така “оптимізація” оптимізму зовсім не додає. Наприклад, в Дарницькому районі Києва 25 загальноосвітніх шкіл з цього року будуть позбавлені права набирати учнів в 10-11 класи – вони перетворяться в гімназії (тобто, там навчатимуться діти з 1 по 9 клас). Батьки з обуренням обговорюють цю тему в профільній групі Фейсбуку “Батьки SOS”.

“Приймати дітей в 10-11 класи буде дозволено тільки у 10 ліцеїв району, за спеціальними програмами навчання. Які на сьогодні під зав’язку заповнені своїми учнями, і прийняти до себе випускників 9-х класів ще з 25 шкіл просто не в змозі”, – пише Олександр Крикунов в групі “Батьки SOS”. В інших районах ситуація ще гірше.

 “Педколективи  і батьки Дніпровського, Оболонського, Святошинського, Солом’янського районів вже гудуть напередодні прийдешніх змін. Куди йти вчиться після 9-го класу” зайвим дітям “, і де отримувати передбачену законом повну загальну середню освіту, на сьогодні таємниця. Яка стане проблемою батьків вже в травні цього року. Особливо тих, хто запланував вчити дітей після школи у ВНЗ, а не в ПТУ “, – пише Крикунов.

При цьому потрапити в переповнений ліцей можна буде тільки за конкурсом. Це стане перевіркою на міцність як нервів школярів, так і товщини гаманців їхніх батьків.

 ” Після такої реформи вища освіта стане привілеєм дітей виключно дуже забезпечених і володіючих потрібними зв’язками батьків. А дві третини випускників 9-х класів будуть спрямовані для отримання робочих спеціальностей в технікуми і ПТУ. Хоча місць для цього там на сьогодні теж немає. Ось така трансформація шкільної освіти чекає нас в 2021 – 2024 роках в місті Києві. Назвати її інакше, ніж афера, не можу. Тому що звільняти місця в діючих школах для початкових класів за рахунок скорочення учнів старших класів, яких сьогодні виганяють зі школи фактично в нікуди, замість того щоб будувати нові школи, аморально і злочинно “, – переконаний Крикунов.

І задається питанням – навіщо потрібна 12-ти річна школа, якщо нашим дітям і в 11-ти класах на сьогодні місця немає? “І куди все-таки дівати” зайвих “дітей і педагогів старших класів після трансформації шкіл міста в дев’ятирічні гімназії?”, – підсумовує батько.