Зараз читаю
Наша скарбничка: як зібрати гроші

Наша скарбничка: як зібрати гроші

Той без потреби живе, хто гроші береже – народна приказка.

Заощадження важливі і потрібні як мінімум для того, щоб ти зміг (ла) реалізувати свої заповітні бажання – покупка дорогої речі або подорож. Крім того, зберігаючи, ти створиш грошову «подушку безпеки», яка додасть тобі впевненості в завтрашньому дні. Як утримати гроші в гаманці, поговоримо в цій статті.

1. Постав собі за мету. Вона повинна бути реальною, чіткої і дуже бажаною, наприклад, покупка нового мобільного телефону, ноутбука або поїздка в Париж. Признач конкретну дату досягнення цієї мети, наприклад, через півроку, рік. Подумай, як це зробити, і приклади всі сили для реалізації свого плану по її досягненню.

2. Плануй свій бюджет. Спробуй щомісяця записувати свої доходи і витрати, наприклад, витрати на вечірки, походи в кафе і кіно. Для цього можеш завантажити одне з безкоштовних мобільних додатків з планування та ведення бюджету. Веди бюджет кілька місяців поспіль, і ти побачиш, куди відлітають твої гроші, і на чому можна заощадити.

3. Витрачай менше, ніж отримуєш. Твої доходи – це кишенькові від батьків, подарункові гроші, стипендія, зарплата … Але скільки б грошей ти не отримував (а), пам’ятай: твої витрати можуть зростати лише в разі збільшення доходів. Знайшов (ла) підробіток, тоді можеш дозволити собі купити що-небудь новеньке або додатково відвідати клуб. Чи не піддавайся спокусі витратити «зайві» гроші, продовжуй їх відкладати на твою бажану ціль (дивись правило № 1).

4. Живи без боргів. Перш ніж позичити грошей на чергову покупку або вечірку, задумайся, чи можеш ти собі це дозволити, так це важливо для тебе. Адже борг доведеться повертати.

5. Бережи постійно. Навіть якщо твої доходи невисокі, ти все одно можеш щомісяця відкладати невелику суму, яка через півроку, рік, два роки перетвориться в непоганий капітал. Можна відкладати певну суму (наприклад, по 2 гривні) або відсоток від щомісячного доходу (10-15%). У другому випадку відкладена сума буде змінюватися в залежності від суми доходу. Отримав (-а) кишенькові гроші від батьків, грошовий приз або подарунок – цілком можеш відкласти більше.

Якщо ти почнеш зберігати вже зараз, знай, ти зробив  великий крок вперед до свого безпечного майбутнього.