Зараз читаю
Наші курси: Якою буває журналістика?

Наші курси: Якою буває журналістика?

Замислюєшся про професію журналіста? Тоді ця стаття саме для тебе! Розповідаємо про те, якою буває журналістика, з чого почати і що для цього потрібно вміти.

У наше століття ноутбуків, смартфонів і айфонів кожен з нас може стати джерелом і генератором інформації. Ось тільки, для того, що б літери, фотографії і відео, які видаються в інформаційний простір, складалися в корисне повідомлення, ставали цікаві оточуючим і несли їм корисну інформацію, їх генератору необхідні певні навички, вміння відчувати світ і передавати свої почуття словами.

Хочеш писати статті і проводити журналістські розслідування для газети? Чи мрієш про посаду редактора глянсового журналу? Чи хочеш бачити себе на екрані в якості телеведучого? Все це – різновиди журналістики. Давай детальніше розберемося в напрямках журналістики:

  • Репортер — фахівці у цій сфері пишуть статті про події, в яких вони самі брали участь або були свідками того, що відбувається. Це напрямок журналістики не для людей зі слабкими нервами, адже репортерам часто доводиться ризикувати життям, працюючи в гарячих точках.
  • Оглядач описує події та пригоди в світі від третьої особи і без емоційного забарвлення.
  • Гонзо-журналіст — розповідає про події від першої особи і дає їм свою власну суб’єктивну оцінку.
  • Фотокореспондент розповідає про події в світі з допомогою фотографій і з мінімальною кількістю тексту.
  • Коментатор — найчастіше це напрямок зустрічається в спортивній журналістиці. Коментатори виступають в ролі закадрового голосу, вони дають свою оцінку подіям, що відбуваються.
  • Ведучий програм — одне з найскладніших напрямів журналістики. Ведучий на радіо або телебаченні повинен досконало володіти ораторським мистецтвом, бути стресостійким, вміти спілкуватися з людьми, швидко орієнтуватися і направляти бесіду в потрібне русло.
  • Інтернет-журналіст може вести блог і розповідати про будь хвилюючих тем.

Продовження буде.

Далі ми підкажемо тобі, як почати писати тексти і як стати журналістом.

Але перший крок ти можеш зробити вже зараз – просто напиши коментар до будь-якого матеріалу на сайті «Підліток» або надішли нам свій текст – подивимося, поговоримо і опублікуємо!

Підлітки йдуть у владу. Четверту!