Новини України та світу

NASA планує звільнити близько 4 тисяч висококласних фахівців.

Агентство NASA звільнить близько 3870 працівників за власною програмою відкладеного звільнення на тлі зусиль Білого дому зі скорочення апарату федеральних чиновників

Про це йдеться у заяві космічного агентства США від 26 липня, пише Bloomberg.

Згідно з наданими даними, кількість втрачених працівників може досягти 3870 осіб. Це число може варіюватися в процесі обробки заявок, особливо якщо працівник вирішить відкликати свою участь у програмі або якщо звільнення не отримає схвалення.

Крім того, підкреслюється, що безпека залишається головним пріоритетом для Агентства, яке має намір стати більш оптимізованою та ефективною організацією. Водночас, воно прагне "забезпечити максимальну готовність до нової Золотої епохи досліджень і інновацій, особливо у контексті Місяця й Марса".

Видання нагадує, що у 2025 році працівникам NASA запропонували дві окремі можливості для участі в урядовій Програмі відкладеного звільнення.

Після завершення двох етапів програми та враховуючи заплановане щорічне скорочення штату на близько 500 працівників, в Агентстві прогнозують, що кількість цивільних співробітників зменшиться до приблизно 14 тисяч осіб.

Перший етап програми розпочався на початку президентства Трампа, коли федеральні службовці отримали електронні листи від Департаменту урядової ефективності з пропозицією про достроковий вихід. У результаті цією можливістю скористалися приблизно 870 співробітників, що становило 4,8% від загальної кількості працівників NASA.

Другий етап Програми відкладеного звільнення був запущений адміністрацією NASA на початку червня, з терміном подачі заявок до 25 липня. Згідно з інформацією агентства, в цей етап взяли участь приблизно 3000 співробітників, що складає 16,4% від загальної чисельності персоналу.

За інформацією, керівництво NASA займається зменшенням кількості співробітників у відповідності з планами адміністрації Трампа. У рамках цього процесу була запроваджена Програма відстроченого звільнення, щоб уникнути масштабних скорочень.

"Мета, з якою ми це робимо, - мінімізувати будь-які примусові скорочення персоналу в майбутньому. Це і є наша головна мета", - заявила колишня виконувачка обов'язків адміністратора NASA Джанет Петров.

Читайте також