Новини України та світу

Пекельна спека в Туреччині: температура досягла рекордних 50°C, що призвело до масштабних лісових пожеж — значна кількість жертв.

У Туреччині тривають смертоносні лісові пожежі. Поки вогонь приборкати не вдалося. Він наближається до Бурси, що у північно-західній Анатолії.

Про це йдеться у повідомленні The Independent.

В Туреччині тривають масштабні лісові пожежі, які вже забрали життя щонайменше 14 осіб. Стихія, підсилена рекордною температурою до 50,5°C, наблизилася до міста Бурса — четвертого за величиною в країні.

Більше ніж 1 500 осіб були евакуйовані, вогонь знищив понад 3 000 гектарів лісових угідь. Один з рятувальників загинув від серцевого нападу під час ліквідації пожежі. У зв'язку з небезпекою було закрито автомобільну дорогу, що сполучає Бурсу з Анкарою.

Губернатор регіону оголосив про перевезення 1 765 жителів сільських територій, розташованих на північному сході від міста. Опозиційний парламентарій Орхан Сарибал охарактеризував ситуацію як "катастрофічну".

Хоча ранок приніс деяке зниження вітру, телекадри демонструють спустошену місцевість, де ще недавно були села, ферми та соснові ліси.

Станом на 25 липня в Туреччині було встановлено новий температурний рекорд — 50,5°C у місті Ширнак, що розташоване на південно-сході країни. За інформацією Метеорологічної служби, в найближчі дні температура може піднятися ще на 10°C. У липні в 132 населених пунктах зафіксовано нові температурні рекорди.

Лише за суботу пожежники ліквідовували 76 осередків займання по всій країні: 28 у лісах і 48 у сільській місцевості. Найбільше постраждали західні регіони -- Ізмір, Біледжик та Карабюк, де вогонь палає вже кілька днів поспіль.

Міністр юстиції Ялмаз Тунч повідомив, що з 26 червня відкрито провадження за 97 підозрами у підпалах у 33 провінціях.

"Ми залучили авіаційні сили, безпілотники, наземні засоби, рятувальників та волонтерів. Однак найефективнішим способом протидії пожежам є запобігання їх появі. Це не потребує витрат, не має жертв і не залишає наслідків," -- підкреслив міністр сільського господарства та лісової промисловості Ібрагім Юмакли.

Нагадуємо, що раніше обговорювалося, що аномально високі температури, які спостерігалися в Європі наприкінці червня, призвели до трьохразового збільшення кількості смертей, пов'язаних із забрудненням, яке викликане глобальним потеплінням. Цей висновок міститься у попередньому аналізі ситуації в 12 великих європейських містах.

Читайте також