Новини України та світу

Російські збройні сили застосовують поєднання безпілотних літальних апаратів, авіаційних бомб і наземних військ для того, щоб змусити Збройні сили України відступити, - повідомляє WSJ.

Видання повідомило, що загарбники розробили специфічну тактику, яка змушує українських солдатів на фронті відходити назад.

Окупанти просуваються вперед на українському фронті, використовуючи поєднання традиційної військової тактики, схожої на ту, що застосовувалася Червоною армією, та новітніх технологічних досягнень.

За інформацією, опублікованою у Wall Street Journal (WSJ), російська стратегія ведення бойових дій базується на використанні безпілотників для виявлення цілей, а також на потужності своїх бомб і артилерії, що відкриває шлях піхотним підрозділам для захоплення українських територій. "Кожен елемент атаки взаємодіє з іншими, реалізуючи одночасні або хвильові дії. Це створює ефект снігової кулі, що змушує українські сили відступати", - зазначає видання.

За словами WSJ, така стратегія призводить до виснажливих атак на спустошені українські населені пункти, що супроводжуються тисячами загиблих і поранених щотижня.

The Wall Street Journal поговорив з українськими та російськими солдатами, а також військовими аналітиками, щоб зрозуміти, як це працює.

Над лінією фронту в повітрі у російських військових постійно знаходяться сотні розвідувальних дронів. Ці безпілотники надають детальну інформацію про українські війська, які діють проти них.

"Російські збройні сили застосовують ці засоби для виявлення українських артилерійських установок та великих скупчень військ у лісових зонах, укриттях і траншеях, після чого планують завдати ударів і провести атаки на ці позиції," - зазначає видання.

Зокрема, безпілотники "Орлан" майже постійно літають в небі неподалік від фронтової лінії, намагаючись виявити важливі позиції або командні пункти українських збройних сил. Втім, протягом останніх кількох місяців ЗСУ активно протистоять "Орланам", застосовуючи компактні вибухові дрони для їх знищення в повітрі.

Як тільки загарбники отримують інформацію з розвідки, вони негайно запускають свої потужні бомби. Російські винищувачі піднімаються в повітря з аеродромів, що розташовані в глибині Росії, і перевозять радянські бомби, вага яких досягає 3 тонн, обладнані системами наведення.

В Російській Федерації з самого початку конфлікту спостерігалася перевага в артилерії, що дозволяло здійснювати атаки на українські збройні сили та техніку. Згодом цю артилерійську потужність доповнили ударні безпілотники, зокрема "Ланцет", які показали високу ефективність у боротьбі з українською бронетехнікою та артилерійськими системами.

Російські сили застосовують компактні швидкі ударні дрони, здатні паралізувати різні типи транспортних засобів.

"Видання повідомляє, що вони також застосовують артилерійські системи та безпілотники для атаки на автомобілі, які перевозять нові підрозділи або вантажі на передову, а також намагаються евакуювати поранених."

WSJ повідомив, що на відкритих просторах російські командири нерідко використовують швидкі транспортні засоби, такі як мотоцикли, щоб направляти своїх солдатів до лінії фронту в Україні. Вони мчать уперед, прагнучи вижити достатньо довго, щоб виявити позиції українських військових, які відкривають вогонь по них у спробі зупинити просування. Після цього російська артилерія може націлюватися на українські сили.

У містах російська піхота проводить нещадні атаки. Часто її відправляють уперед по троє, вона біжить між будівлями під вогнем українських мінометів і вибухових безпілотників. "Окупанти, які вижили, затаюються в будівлі і чекають підкріплення. Коли збереться достатньо людей, вони знову вирушають в атаку", - підсумувало видання.

Днями головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що з початку цього року російські загарбники зазнали рекордних втрат під час спроб наступу.

А начальник групи взаємодії зі ЗМІ бригади "Гарт" Олександр Даниленко повідомив, що у росіян є достатньо сил для того, щоб повторити операцію на кшталт тієї, що була в травні 2024 року, коли РФ почала наступ на півночі Харківщини.

Читайте також