Байден надав дозвіл на постачання американських протипіхотних мін для Збройних сил України, - повідомляє WP.
Пентагон вважає це постачання одним із найефективніших заходів для уповільнення агресорів.
Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден дав згоду на постачання протипіхотних мін Україні, що має на меті підтримати Збройні Сили України у боротьбі проти наступу окупаційних військ.
За інформацією The Washington Post, це рішення викликає чимало суперечок, адже більше 160 країн підписали міжнародну угоду, що забороняє використання цих мін, оскільки вони можуть завдати тривалої шкоди цивільним особам.
Водночас українська сторона давно просила їх, щоб розмістити на передовій та стримати наступи росіян. За словами американських посадовців, Білий дім стурбований успіхами окупантів на фронті та бачать нагальну необхідність стримати їх. При цьому Пентагон вважає це постачання одним із найефективніших заходів для уповільнення агресорів.
Як повідомив один із офіційних осіб, Збройні сили України отримають "тимчасові" протипіхотні міни. Цей вид боєприпасів з часом втрачає свою енергію або самознищується, що зменшує ризик для цивільного населення. Українські політики зобов'язалися не розміщувати їх у густонаселених зонах.
"Росія атакує українські позиції на сході хвилями військ, не звертаючи уваги на втрати, які зазнають. Отже, українці, очевидно, зазнають втрат, і все більше міст і селищ ризикують впасти. Ці міни були створені спеціально для боротьби саме з цим. Коли вони використовуються спільно з іншими боєприпасами, які ми вже постачаємо Україні, передбачається, що вони сприятимуть ефективнішій обороні", - сказав чиновник.
Згідно з інформацією, що з'явилася в медіа, президент Байден спочатку вагався з постачанням мін Україні через занепокоєння в адміністрації та серед прихильників протимінної політики. Вони висловлювали побоювання, що ризик для цивільних осіб є надто високим. Проте останні успіхи Росії на фронті змусили американське керівництво змінити свою позицію, особливо в контексті перемоги обраного президента США Дональда Трампа.
За словами посадовця, використання мін буде обмежено територією України. Ймовірно, ними скористаються на сході країни, адже окупанти досягли значних успіхів саме в Донецькій області, продемонструвавши швидкі темпи захоплення території. ЗСУ було важко вибудовувати міцні оборонні лінії на тлі вильотів безпілотників і невеликих штурмових груп росіян.
Слід зазначити, що Росія і Сполучені Штати не є частиною 164 країн, які підписали Оттавську конвенцію, відому також як Договір про заборону мін.
Згідно з інформацією, опублікованою Forbes, Російська Федерація зазнає значних втрат техніки в Курській області внаслідок українських мін. Під час одного з невдалих наступів 810-ї бригади морської піхоти РФ у цьому регіоні було знищено 17 військових транспортних засобів.
Інститут дослідження війни підкреслює, що нещодавно схвалені Байденом удари Збройних сил України на території Росії є критично важливими для зниження бойової спроможності окупаційних військ уздовж усього фронту.
Аналітики зазначають, що системи та можливості, які отримує Україна, є критично важливими для реалізації успішних багатопрофільних масштабних бойових операцій. Україна ще не мала нагоди продемонструвати потенціал своїх збройних сил, якщо їм забезпечити необхідні ресурси. З огляду на це, інтеграція систем, а також спроможність і ефективність українських Збройних сил на полі бою можуть суттєво поліпшитися, якщо Україна спільно з партнерами продовжить наполегливо працювати над укріпленням своїх позицій.