Новини України та світу

Британія та Франція мають намір надіслати 30 тисяч миротворців до України: деталі розкриває WSJ.

Цей план не включає безпосередню військову залученість Сполучених Штатів.

Велика Британія та Франція працюють над ініціативою, яка передбачає розміщення до 30 тисяч миротворців із Європи в Україні у разі досягнення угоди про припинення вогню між Москвою та Києвом. Згідно з інформацією, наданою європейськими офіційними особами, про це повідомляє The Wall Street Journal.

Новий європейський план не передбачає введення американських військ в Україну, проте вимагатиме військової підтримки США для забезпечення безпеки європейських сил у випадку загрози, а також для запобігання порушення Росією будь-якого режиму тиші, повідомили представники влади.

Отже, Сполучені Штати можуть розміщувати системи протиповітряної оборони в сусідніх державах, які охоплюють українську територію, водночас забезпечуючи європейські країни іншими аналогічними системами. Військово-повітряні сили США, що знаходяться за межами України, повинні бути готовими надати підтримку європейським збройним силам у разі виникнення загрози.

Передбачається, що Стармер зустрінеться з Трампом у четвер, але, ймовірно, не висуне чітких запитів щодо підтримки з боку США. Тим часом Макрон, який запланував зустріч з Трампом на понеділок, представить більш загальний погляд союзників щодо війни та шляхи забезпечення безпекових гарантій для України.

Згідно з визначеним планом, військові підрозділи Великої Британії та Франції, разом з морськими і авіаційними силами, сформують основні сили підтримки. Вони не будуть дислокуватися вздовж фронтової лінії на сході України, а зосередяться на захисті ключової інфраструктури, міст і портів, особливо в Чорному морі. Дрони та супутникові технології здійснюватимуть моніторинг фронту, щоб контролювати дотримання Росією режиму припинення вогню.

"Зусилля міжнародної спільноти щодо підтримки України у формуванні потужної та боєздатної армії триватимуть, при цьому європейські сили не планують замінювати військові підрозділи Києва," - повідомляє видання.

Паралельно, екс-главнокомандувач Збройних сил США Бен Ходжес підкреслив, що дислокація британських і французьких військових контингентів у містах Центральної та Західної України не зможе стримати Росію від агресивних дій, за винятком, можливо, запуску ракет по зазначеним населеним пунктам.

Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер оголосив про готовність направити британські війська в Україну з метою підтримки мирних ініціатив. Він також пообіцяв звернутися до інших європейських керівників з закликом не зменшувати військову допомогу Україні. У той же час, представники Росії вже висловили свою категоричну позицію проти розташування військових контингентів країн НАТО на території України.

При цьому глава ГУР Кирило Буданов вважає, що відправлення іноземних військ в Україну навряд чи можна вважати гарантією безпеки для нашої країни. Ще жодного разу в історії не було випадку, коли миротворці дійсно виконали своє основне завдання.

Читайте також