Чи можливе "замороження" конфлікту між Росією та Україною: експерти висловили неочікувані прогнози.
Аналітики підкреслюють, що агресивність Путіна зростає, і нові атаки виглядають неминучими.
Після того як представник країни-агресорки в ООН Василь Небензя заявив, що Росію не влаштують жодні сценарії із заморожування конфлікту в Україні, що "нам (Росії -- Ред.) таке не підходить", українські експерти назвали сценарії найближчих дій путінської армії.
"Всі ці заяви представника Росії в першу чергу орієнтовані на внутрішнього споживача. Для того, щоб по всіх федеральних каналах продемонстрували "стійку та непохитну позицію Російської Федерації", яка вимагає максимум. Росіяни можуть вимагати абсолютно нереальних речей, але ніхто з росіян не може гарантувати, що їхні забаганки, мрії, сподівання стануть реальністю", -- розповів в коментарі для ТСН.ua колишній речник Генштаба ЗСУ, військовий експерт Владислав Селезньов.
Експерт також зазначає: "Отже, єдиним фактором, що в даний час підтримує як українські збройні сили, так і російську окупаційну армію, є сила. Цей фактор визначається на основі наявних ресурсів."
За словами Селезньова, висловлювання Небензі про "нам це не підходить" може вказувати на те, що Росія таким чином демонструє свою готовність до діалогу: "Росія активно шукає шляхи для повернення до переговорного процесу. Якби у них все було в порядку, навряд чи б подібні дискусії мали місце".
За словами Селезньова, не виключається ще більше загострення війни до інавгурації Дональда Трампа.
"Трамп оголосив, що він і його команда в першу чергу зосередяться на вирішенні конфлікту між Росією та Україною," -- зазначає Селезньов.
Вона зазначає: "Очевидно, що для забезпечення вигідних і сильних переговорних позицій під час війни сторони будуть прагнути вчинити якомога більше. Таким чином, Росія постійно атакуватиме нас, намагаючись зруйнувати нашу енергетичну інфраструктуру і просунутися глибше на нашу територію. В свою чергу, ми будемо знищувати їхні ресурси не лише на тимчасово окупованих територіях України, але й на території Російської Федерації. Тому важливо дивитися на ситуацію не лише з перспективи святкових днів і можливих обстрілів, а розглядати її в контексті того, що і наш ворог, і ми самі прагнемо завдати максимальної шкоди одне одному в найкоротший термін".
Політолог Володимир Фесенко зазначає, що висловлювання Небензі не пов'язані із специфічними військовими операціями.
"Ескалація вже відбувається і буде продовжуватись як мінімум у найближчі місяці. Це неминуче, це стратегія", -- каже експерт.
Вона підкреслює: "В кінці листопада відбувся удар, відомий як "Орешнік", а нещодавно було здійснено масовану атаку. Я впевнена, що це не останнє, ще можуть бути удари як до нового року, так і після. Ми спостерігаємо за посиленням військових дій практично на всіх ділянках фронту".
Фесенко підкреслює: "Я вже більше року говорю про те, що Росія не прагне до замороження конфлікту. Це для неї абсолютно неприйнятно. Росія бажає миру, але виключно на своїх умовах, і в даний момент вона підвищує ставки. Їхня позиція стає все більш жорсткою".
На думку Фесенка, він би акцентував увагу на висловлюваннях Путіна.
"Він (Путін -- Ред.) знов заявив про "нелегітимність київського режиму". Це фактично суперечить ставленню Трампа до переговорів. Якщо Росія не визнає легітимність київської влади, то з ким вона збирається вести переговори? Це зміна тактичних підходів з боку Росії, вона підвищує ставки, щоб тиснути на Трампа. Щоб він пішов на ще більші поступки і це стосується не тільки України", -- каже політолог.
Та продовжує: "Коли справа дійде до реальних переговорів, то вони почнуться. Як це було в 2014, 2015 та 2022 роках. Тоді теж були заяви про нелегітимність київської влади, але врешті-решт Путін ішов на переговори. Так може бути і зараз. Третій варіант, який може бути -- Росія може вимагати перезавантаження української влади".
За словами Фесенка, існує ризик, що Путін може пов'язати це з іншими умовами.
"Є можливість, що проросійські сили можуть висувати свої вимоги для участі у цих виборах. Проте існує серйозна загроза, адже їхня реабілітація та участь у виборчому процесі можуть викликати різку реакцію у багатьох українців. Путін може використати цю ситуацію для поновлення конфлікту. Таким чином, з його боку можливі складні маневри," - зазначає експерт з політики.
Підсумовуючи, вона зазначає: "На даний момент Путін посилює свою жорсткість та агресивність. Ця демонстрація непоступливості орієнтована на Трампа. Це стане викликом і проблемою для нього. Трамп повинен знайти якийсь компроміс, але він може зіткнутися з тією ж абсолютною непоступливістю Путіна, з якою стикався Зеленський п'ять років тому в Парижі. Це цілком вірогідний сценарій, який може призвести до кризи. Або перед початком переговорів, або на їх самісінькому старті. Навіть якщо переговори розпочнуться, а Росія буде продовжувати висувати тільки ультиматуми, ситуація зайде в глухий кут. Переговори можуть швидко зупинитися без жодного позитивного результату".