"Залиште вчителя в спокої, це ж не якась коробка!" Лікарчук звернув увагу на проблему масового цькування вчителів, поки учні насолоджуються канікулами.
Колишній директор Українського центру оцінювання якості освіти, Ігор Лікарчук, звернув увагу на поширення булінгу серед вчителів, яке почалося з початком зимових канікул. Він зазначив, що протягом усіх днів відпочинку учнів, педагоги змушені брати участь у семінарах, курсах, вебінарах та вивченні різних методичних матеріалів.
Такою думкою освітній експерт поділився у Facebook. За словами Лікарчука, мета таких заходів полягає у звітах та фотографіях. Водночас, педагоги нагадують шкатулки, куди намагаються "напхати" якусь інформацію, як-то папірці чи фантики.
"В загальноосвітніх закладах із початком канікул розпочався масовий булінг. Йдеться про методичний булінг вчителя. Коли кожен день т.з. канікул проводяться семінари, навчання, вебінари та інша методична солянка, користі з якої абсолютно ніякої. І мета якої одна єдина - звіти та фотографії, щоб виправдати функціонування методичних курників, в котрих по засідали, образно кажучи, квочки, котрі квохчуть, квохчуть і квохчуть, намагаючись чомусь (як правило - невідомо чому) навчити вчителя", - написав ексчиновник.
"Вчитель - це не просто контейнер, куди інші можуть скинути інформацію, як у звичайну коробку з папірцями чи фантиками. Він має бути зацікавлений у постійному вдосконаленні своїх професійних навичок", - зазначає він.
Як підкреслює Лікарчук, вчителі, які прагнуть до навчання, здатні це зробити без нав'язаних їм методичних рекомендацій під час канікул.
Окрім цього, вчителі володіють достатніми знаннями, щоб критично сприймати інформацію, яка їм пропонується. Колишній керівник УЦОЯО закликав забезпечити вчителям комфортні умови, щоб вони мали бажання звертатися до методистів і інших фахівців за підтримкою.
"Шановні методисти та всі, хто навчає педагогів, дайте вчителю відчути себе вільним. Створіть умови, щоб він бажав скористатися вашими пропозиціями. Інакше, в іншому випадку, ваша вартість на ринку буде така ж, як у дрібному містечку в неробочий день," - підкреслив Лікарчук.
Одночасно, колишній чиновник акцентував на міжнародному досвіді, який часто залишається поза увагою, адже в інших країнах вчителі під час канікул не відвідують навчальні заклади.
Раніше OBOZ.UA повідомляв, що Лікарчук надав роз'яснення щодо проблематики, пов'язаної з пропозицією скасування платних конкурсів для педагогів.