Два пункти угоди Трампа стосовно України є абсолютно неприпустимими для Європейського Союзу, згідно з інформацією Financial Times.

За інформацією видання, президент Володимир Зеленський категорично відмовився визнавати суверенітет Російської Федерації над будь-якою територією, яка була захоплена з 2014 року.
Трамп висловив свою різку незгоду з позицією Зеленського, назвиваючи її "дуже згубною" для його зусиль у досягненні миру та "провокаційною". "Він має вибір: або досягти миру, або боротися ще три роки, поки не втратить все", - зазначив президент США у своїй публікації на Truth Social.
Пропозиція Вашингтона визнати контроль Москви над Кримом, що суперечить спільній політиці НАТО, може бути найбільшою компромісною позицією, яку він зайняв по відношенню до Москви в останні місяці в контексті спроби укласти угоду, зазначає Financial Times.
Адміністрація Трампа також виключила членство України в НАТО - це давня вимога Росії.
Поки Москву активно підштовхували до дій за допомогою обіцянок та заохочень, Київ стикався з тиском і погрозами. Згідно з Financial Times, йому практично нічого не пропонували в обмін на відмову від своїх територій.
Представники західних урядів заявили виданню FT, що столиці Європи не підтримають жодних ініціатив США, які можуть призвести до визнання Криму частиною Росії або до тиску на Київ з метою змусити його погодитися на це. Вони залишаються вірними своїй традиційній позиції, що не приймуть жодних пропозицій, які підривають суверенітет України.
"Крим - це Україна", - заявила глава зовнішньополітичного відомства ЄС Кая Каллас.
Для європейців ідея визнання анексії Криму - першого захоплення земель військовою силою в Європі з 1945 року - є неприйнятною, оскільки це підірве заснований на правилах порядок, який протягом поколінь підтримував мир на континенті.
"Крим і майбутні прагнення до членства в НАТО - це червоні лінії для нас", - сказав другий високопоставлений дипломат ЄС. "Ми не можемо від них відмовитися".
Навіть у разі односторонніх дій з боку США, це лише підсилить російську агресію і може спонукати Москву продовжувати свої вимоги щодо Грузії та Молдови, а також загрожувати іншим пострадянським державам, зокрема країнам Балтії, які є членами НАТО та Європейського Союзу.
Адміністрація Трампа отримала інформацію, що столиці Європи не визнають Крим частиною Росії, повідомив високопосадовець з Європи. За його словами, ключовим країнам НАТО в Європі слід "переконати" Вашингтон утриматися від односторонніх кроків.
Статус Криму може призвести до серйозної дипломатичної кризи для НАТО, оскільки альянс чітко заявив про свою позицію, що ніколи не визнає російського контролю над цим регіоном.
Перед появою пропозиції від США, представники НАТО намагалися зменшити увагу до внутрішніх суперечок стосовно України, підкреслюючи, що щорічний саміт лідерів альянсу, який відбудеться в Гаазі, буде зосереджений на питаннях оборонних витрат, а не на війні, згідно з інформацією осіб, залучених до обговорень.
Проте, запропонована угода та ймовірність того, що Сполучені Штати можуть ухилитися від переговорів, звинуватити Київ і відновити стосунки з Москвою, можуть викликати суперечки серед керівників НАТО, зазначає Financial Times.