Новини України та світу

Джерела WP: Трамп обмірковує можливість передачі Україні ракет Tomahawk.

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп вивчав варіант надання Україні крилатих ракет Tomahawk. Хоча наразі ці ракети не входять до списку поставок, є ймовірність, що вони можуть бути додані в майбутньому.

Цю інформацію передає "Європейська правда", посилаючись на The Washington Post і на джерело, яке має знання про дискусії у Білому домі.

Трамп обмірковував варіант використання крилатих ракет Tomahawk, які нещодавно були застосовані проти цілей в Ірані. Якщо їх запустити з території України, вони здатні досягти Москви та Санкт-Петербурга, і це питання стало предметом обговорення ще в минулий п'ятницю.

Але, за даними джерела, Tomahawk поки що не включені до списку поставок. Вони можуть бути розгорнуті пізніше, якщо Трамп захоче мати ще більше важелів впливу.

Рішучість Дональда Трампа в тиску на Володимира Путіна була обговорена під час минулотижневої бесіди з президентом України Володимиром Зеленським, повідомляє джерело. Трамп зацікавлено запитав Зеленського, чому той не завдав удару по Москві. "Ми готові це зробити, якщо ви надасте нам зброю", - відповів Зеленський. Трамп також зазначив, що Україні слід підвищити тиск на Путіна не лише в Москві, а й у Санкт-Петербурзі.

У Білому домі також велися розмови про те, що військова підтримка може охоплювати і дозвіл на деякі нові потужні наступальні системи озброєння. За інформацією джерела, це, ймовірно, охоплює дозвіл на використання 18 ракет великої дальності ATACMS, які наразі перебувають в Україні і мають максимальну дальність 300 кілометрів.

Вони не долетять до Москви чи Санкт-Петербурга, але можуть вразити військові бази, аеродроми і склади постачання в глибині Росії, які зараз перебувають поза зоною досяжності. Пакет також може включати більшу кількість КР ATACMS.

Протягом останніх кількох місяців чиновники Пентагону активно виступають за завдання більш серйозних ударів по Росії з використанням ATACMS. Кожного разу, коли дальність дії цих систем збільшувалася, російські військові переносили свої літаки та іншу техніку на безпечні відстані, недоступні для українських сил.

Трамп вибрав шлях ескалації з трьох основних причин, згідно з інформацією від джерела, знайомого з нинішніми обговореннями в адміністрації. По-перше, він вважав, що Путін не сприймає його серйозно, нібито демонструючи готовність до миру, але фактично ігноруючи заклики президента США про припинення бойових дій. По-друге, він вважав, що демонстрація військової потужності США, зокрема використання бомбардувальників B-2 і ракет Tomahawk проти Ірану, була досить ефективною. І, нарешті, він дійшов висновку, що Путін погодиться на переговори лише під тиском загрози більшого застосування сили. Як кажуть у Росії, Трамп обрав "ескалацію для деескалації".

У понеділок Трамп повідомив про досягнення угоди між Сполученими Штатами та НАТО, згідно з якою фінансування постачання американської зброї Україні здійснюватимуть європейські партнери.

Крім того, Трамп оголосив про надсилання Україні нових зенітно-ракетних систем Patriot.

"Декілька з цих систем будуть доставлені найближчим часом - буквально протягом кількох днів. Кілька держав, які володіють системами Patriot, планують обмінятись ними, і ми замінимо наші Patriot на ті, що є в їхньому розпорядженні", - зазначив він.

Читайте також