Генеральний секретар НАТО висловив попередження Трампу щодо "серйозної небезпеки", яка може виникнути в разі несприятливої мирної угоди для України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте висловив занепокоєння обраному президенту США Дональду Трампу, попередивши про "серйозну небезпеку" з боку Китаю, Ірану та Північної Кореї, якщо Україну змусити укласти мирну угоду на умовах, вигідних Росії.
Як повідомляє "Європейська правда", про це Рютте заявив в інтерв'ю Financial Times.
Він зазначив, що зміцнення зв'язків між противниками Сполучених Штатів створює ризики для безпеки Америки.
Генеральний секретар НАТО також звернувся до новообраного президента з проханням залишитися в Альянсі та продовжувати надавати підтримку Україні.
Рютте також розповів Трампу про ризики, пов'язані з постачанням Росією ракетних технологій до Північної Кореї та готівки до Ірану.
"Іран отримує фінансову підтримку від Росії в обмін на, зокрема, ракети та безпілотні технології. Ці кошти спрямовуються на підтримку "Хезболли" та ХАМАС, а також на управління конфліктами поза межами регіону", - зазначив генеральний секретар НАТО.
Також він звернув увагу на те, що китайський лідер Сі Цзіньпін "може розглянути інші варіанти в майбутньому, якщо не буде досягнуто вигідної угоди для України", що, безсумнівно, вказує на можливість використання сили проти Тайваню з боку Пекіна.
"Ми не можемо допустити ситуації, коли лідер Північної Кореї Кім Чен Ин і російський лідер, Сі Цзіньпін та Іран радіють через те, що дійшли до угоди, яка не влаштовує Україну, бо в довгостроковій перспективі це становитиме серйозну загрозу безпеці не лише для Європи, а й для США", - сказав Рютте.
Генеральний секретар НАТО підкреслив важливість зміцнення обороноздатності України напередодні можливих мирних переговорів.
"На даний момент найважливіше - впевнитися, що, коли (Володимир) Зеленський вирішить ініціювати мирні переговори, він буде в змозі робити це з сильної позиції. Для мене це є першим пріоритетом", - зазначив Рютте.
Нагадаємо, що 22 листопада Трамп і Рютте зустрілися в Палм-Біч, де вони обговорили питання, пов'язані з глобальною безпекою.