У грудні керівництво Радбезу ООН перейшло до рук Сполучених Штатів.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу в Нью-Йорку, вона розповіла журналістам у понеділок, що через місяць планує завершити свою діяльність на цій посаді, яку займає з 2021 року.
Обговорюючи ключові теми, які підіймалися в Раді Безпеки під час попередніх головувань США в даному органі - у березні 2021 року, травні 2022 року та серпні 2023 року - вона підкреслила, що "найважливішим аспектом нашої порядку денного стало обговорення неспровокованої та безпідставної агресії Росії проти України, яка розпочалася, коли Росія сама перебувала на чолі Радбезу" (у лютому 2022 року).
На думку Томас-Грінфілд, "четверте й останнє головування буде напруженим". Серед пріоритетів Радбезу в грудні вона назвала проблеми, пов'язані з гендерною нерівністю, відсутністю продовольчої безпеки, цифровими загрозами та регіональними конфліктами.
"У наступні дні ми висвітлюватимемо різні питання: від продовження російського нападу на український народ - до тривалої кризи безпеки на Гаїті, гуманітарної катастрофи в Судані, конфлікту на Близькому Сході, включаючи Газу, і нещодавно укладеної угоди про припинення вогню між Ізраїлем і "Хезболлою", - розповіла постпред.
З важливих засідань РБ цього місяця вона виділила обговорення 19 грудня "впливу штучного інтелекту на зміцнення міжнародного миру і безпеки". "І нарешті ми ще раз підкреслимо відсутність продовольчої безпеки у всьому світі", - зазначила Томас-Грінфілд. За її словами, 9 грудня США проведуть засідання високого рівня з питань боротьби з голодом.
Згідно з інформацією, яку надали у секретаріаті Ради Безпеки ООН, 4 грудня, у середу, під егідою США відбудеться засідання РБ, присвячене становищу дітей в Україні в контексті російської агресії.
Керівництво Радою Безпеки відбувається щомісяця, чергуючи 15 її учасників. У жовтні цю посаду обіймала Швейцарія, в листопаді - Велика Британія, а в січні відповідальність перейде до Алжиру, тоді як у лютому головування здійснить Китай.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш висловив незадоволення роботою Ради Безпеки ООН, охарактеризувавши її як таку, що втратила актуальність і часто перебуває в стані бездіяльності.