ISW: Кремль застосовує загрозливу риторику, щоб стримати США від надання Україні можливості атакувати глибше в територію Росії.
Офіційні представники Росії використовують загрозливу риторику, щоб стримати Сполучені Штати від відкритого дозволу на застосування Україною отриманих ATACMS для цілеспрямованих ударів по військовим об'єктам Росії та Північної Кореї в Курській області. Такі дані наводить американський Інститут вивчення війни (ISW) у своєму звіті.
Експерти підкреслюють, що надання такого дозволу з боку США, якщо його підтвердять офіційно, стане помірною реакцією на загострення ситуації з боку Росії, яка залучила війська Північної Кореї до конфлікту.
"Представлення Путіним Північної Кореї як нової воюючої сторони в його вторгненні в Україну стало великою ескалацією. Дозвіл Україні використовувати ракети США проти законних військових цілей на території Росії, згідно з усіма міжнародними законами і законами збройних конфліктів, є дуже обмеженою відповіддю, і її не можна характеризувати як ескалацію", - наголошують в ISW.
18 листопада речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Сполучені Штати "підливають масла у вогонь" і що дозвіл США на українські удари ATACMS по російських військових цілях стане "якісно новим витком напруженості" і "якісною" зміною участі США у війні.
Пєсков повторив заяви президента Росії Володимира Путіна від 12 вересня про те, що українські удари по РФ із використанням наданої Заходом зброї означатимуть ескалацію і пряме залучення західних країн до війни. Речниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова також повторила вересневі заяви Путіна і зазначила, що українські ракетні удари великої дальності по Росії стануть "радикальною зміною суті й характеру" війни і що відповідь Росії буде "адекватною і відчутною".
У звіті ISW підкреслюється, що Росія раніше не вдавалася до посилення військової ескалації у відповідь на будь-які заявлені нею порушення своїх "червоних ліній" з боку Заходу.
Дослідники зазначають, що Кремль продовжує наполягати на своєму небажанні йти на будь-які компроміси, включаючи навіть ті, що могли б "заморозити" конфлікт на нинішній лінії фронту. Це ще раз підтверджує намір Кремля щодо повної капітуляції України. Як стверджують аналітики, реакція прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова на мирні ініціативи президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана є яскравим підтвердженням цього.
Аналітики ISW постійно підкреслюють, що основна мета Кремля полягає у повній капітуляції України, і коментар Пєскова лише підтверджує небажання російських властей брати участь у конструктивних переговорах, які могли б призвести до компромісів, навіть якщо ці компроміси виявляються невигідними для України, такими як замороження конфлікту. ISW продовжує стверджувати, що мир, досягнутий через переговори на теперішніх фронтових лініях, вигідний лише Росії, адже надасть Кремлю можливість для подальшої радикалізації та мілітаризації російського суспільства проти України, а також дозволить російським військовим відновитися перед можливими майбутніми атаками на українські території.
18 листопада агентство Bloomberg повідомило, що Ердоган має намір оголосити свій план заморожування російсько-української війни на саміті "Групи двадцяти" в бразильському Ріо-де-Жанейро 18 листопада. Пропозиція президента Туреччини передбачає створення демілітаризованої зони на Донбасі та розміщення там міжнародних військ. За планом Ердогана, Україна щонайменше на 10 років відкладе обговорення вступу до НАТО, розповіли агентству джерела.