Новини України та світу

ISW досліджував реакцію Росії на ймовірне припинення вогню.

Переговорні делегації Сполучених Штатів і України. Зображення: Офіс глави держави.

Експерти Інституту вивчення війни відзначають, що російські ультранаціоналісти не прийняли ідею можливого мирного угоди в Україні, однак державні російські засоби масової інформації "прагнуть представити реакцію Росії як стриману для власної аудиторії".

Источник: ISW

Відповідно до звіту, Сполучені Штати та Україна під час переговорів у Джидді (Саудівська Аравія) 11 березня досягли угоди про 30-денне припинення вогню в Україні, яке буде реалізовано за умови згоди Росії. Крім того, повідомляється, що США відновили обмін розвідувальною інформацією та військову підтримку.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що перемир'я включатиме припинення бойових дій по всій лінії фронту, мораторій на ракетні удари великої дальності та удари безпілотників, а також припинення операцій у Чорному морі і почнеться, як тільки Росія погодиться на пропозицію США.

Державний секретар США Марко Рубіо під час пресконференції, що відбулася 11 березня, прокоментував питання щодо терміну, в який Росія повинна дати відповідь, зазначивши, що він має бути "якомога скорішим".

Окрім цього, аналітики відзначають, що російські ультранаціоналісти та представники влади виявили негативне ставлення до ідеї про встановлення режиму тиші.

За інформацією російських блогерів, в тому числі тих, хто має зв'язки з Кремлем, Сполучені Штати та Україна, нібито, "не погодяться" на мир "при першій можливості", а ситуація в Україні є "життєво важливою" для Росії.

Ці блогери також висловили думку, що укладення миру стало б "повною зрадою та саботажем".

Крім того, депутат Державної думи Росії і колишній командувач 58-ї загальновійськової армії РФ генерал-лейтенант Віктор Соболєв заявив, що Росія не повинна погоджуватися на "неприйнятну" пропозицію про 30-денне припинення вогню, оскільки це дозволить Україні переозброїтися і перегрупуватися.

Згідно з інформацією ISW: "На момент написання цього матеріалу Кремль ще не дав офіційної відповіді на ініціативу щодо припинення вогню, в той час як російські державні медіа намагаються подати попередні офіційні коментарі Росії про двосторонні переговори з США як реакцію на цю пропозицію".

Деталі: У звіті також вказується, що після публікації пропозиції щодо припинення вогню, російські державні засоби масової інформації поширили заяву речниці Міністерства закордонних справ Марії Захарової, зроблену раніше в той же день, 11 березня. У цій заяві підкреслюється, що Росія "не відкидає" можливість контактів зі Сполученими Штатами в найближчі кілька днів.

Член Комітету з безпеки Державної Думи Росії Михайло Шеремет висловив думку перед публікацією спільного звернення, що Росія має інтерес у мирному врегулюванні ситуації в Україні, проте не дасть себе ввести в оману. Російські державні засоби масової інформації також підкреслили слова Шеремета після озвучення ініціативи про припинення вогню.

Згідно з ISW, "державні медіа Росії, ймовірно, прагнуть подати реакцію країни як стриману для своєї внутрішньої аудиторії, поки представники Кремля не зроблять офіційних заяв і не підготують ґрунт для більш широкого висвітлення цієї ініціативи в російських медіа".

Читайте також