Новини України та світу

Каллас висловила думку, що допомога Україні є вкладом у забезпечення власної безпеки.

Високопосадовиця Європейського Союзу Кая Каллас підкреслила, що для ЄС підтримка України є не просто актом благодійності, а стратегічною інвестицією в забезпечення власної безпеки.

Вона висловила цю думку в інтерв'ю для Суспільного, повідомляє "Європейська правда".

Каллас підкреслює, що допомога Україні не є актом благодійності, а скоріше інвестицією в забезпечення власної безпеки.

"Необхідно розглядати всі питання через призму безпеки та захисту. Це також включає надання допомоги Україні. Тому, коли ми обговорюємо продовольчу безпеку, кібербезпеку чи питання міграції, ми завжди враховуємо аспект безпеки," - підкреслила вона.

Проте, на думку експерта, найсуттєвішими є витрати на військові потреби.

"Оборонна промисловість має велике значення, оскільки на території Європи, зокрема в Україні, триває війна, і Путін не демонструє жодних намірів відмовитися від своїх цілей," - підкреслила вона.

Каллас також підкреслила, що допомога Україні відповідає інтересам Сполучених Штатів.

"Якщо Америку хвилює Китай, то вона повинна щонайперше хвилюватися через Росію. Ми бачимо, що Росія, Іран, КНДР та Китай працюють разом. А також бачимо, що Путін робить в інших країнах, реально посилюючи свій вплив", - пояснила вона.

Таким чином, на думку високопосадовиці ЄС, якщо Сполучені Штати прагнуть залишатися наймогутнішою країною у світі, їм "врешті-решт потрібно буде взаємодіяти з Росією".

"Найзручніший шлях вирішення цієї проблеми - це підтримати Україну в її боротьбі за перемогу у війні," - підкреслила вона.

Каллас також переконана, що Сполучені Штати продовжать надавати підтримку Україні, адже Київ користується двопартійною підтримкою в Конгресі.

На початку листопада угорський прем'єр Віктор Орбан висловив думку, що без фінансової підтримки з боку США, особливо у разі нового президентського терміну Дональда Трампа, Європа не зможе забезпечити оборонні потреби України.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн також висловила думку, що Європейський Союз обговорить зі Сполученими Штатами необхідність стримування російської загрози, оскільки це має пряме відношення до обставин в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Читайте також