Новини України та світу

"Коли завершиться війна": підполковник роз’яснив, чому таке запитання є безсенсовим.

Військовослужбовець, який брав участь у бойових операціях на Донбасі та здійснив висадку на лівому березі Дніпра, зазначив, що подібні питання ставлять не надто кмітливі особи.

Заступник командира 39-ї окремої бригади берегової оборони 30-го корпусу морської піхоти, підполковник Богдан Пржегалинський, відверто поділився своїми думками про те, які запитання є недоречними для військовослужбовців.

Воїн Збройних Сил України, який протистоїть загарбникам з 2016 року, підкреслив, що запитувати про те, коли завершиться війна, є абсолютно безсенсовим.

"В основному це питання звучить з таким відчаєм: коли ж, нарешті, закінчиться ця війна? Військові або цивільні, які безпосередньо залучені у військові дії, рідко його ставлять. Натомість, його найчастіше можна почути від людей, які не мають жодного стосунку до конфлікту, окрім своїх глибоких переживань, викликаних новинами," - підкреслив він у розмові з "Українською Правдою".

Пржегалинський підкреслив, що подібні особи можуть внести всього 5 гривень і потім протягом наступних місяців "пишатися своїм значним внеском у перемогу". За його словами, це питання є вкрай делікатним, оскільки звучить як знецінення зусиль українських захисників.

"Людина, яка ставить таке запитання, на перший погляд виглядає не дуже розумною. Коли ж я змушений дати відповідь, завжди зазначаю: війна завершиться тоді, коли ми всі, в тому числі і ти, почнемо діяти для цього," - підкреслив підполковник. Він також вважає, що це питання можна адресувати військовим, якщо його правильно сформулювати. Наприклад, можна запитати їхню експертну думку щодо того, чи відбуваються зміни в контексті повномасштабної війни на нашу користь.

На думку Пржегалинського, одним із найбільш абсурдних запитань є те, чи відчувають військові жалкування через свій вибір і участь у війні.

"Особливо якщо про таке запитують не кадрових військових, які свідомо обирають для себе професію, а мобілізованих. Більшість тих, хто сьогодні в українській армії, не служити йшли, а захищати своїх дітей, батьків, свої домівки, це ж очевидно", - наголосив він. Військовий вважає, що в такі моменти важливо враховувати, що війна - це постійні "емоційні гойдалки".

Раніше УНІАН повідомляв про те, що думають військові про проблеми мобілізації та репутацію ТЦК. Зокрема, командир 413-го окремого батальйону безпілотних систем "Рейд" Євген Карась підкреслив, що негативна репутація у ТЦК виникає через страх українців перед мобілізацією.

Крім того, президент України нещодавно підписав закон, який гарантує виплату компенсації за всі невикористані дні відпустки в разі звільнення військового зі служби під час дії воєнного стану.

Читайте також