"Ми утримаємось від коментарів": уряд Німеччини кардинально переглянув своє ставлення до постачання Україні ракет Taurus.
Представники уряду Німеччини оголосили, що більше не даватимуть коментарів щодо можливого постачання українським збройним силам далекобійних ракет Taurus. Берлін продовжить надавати військову підтримку Україні, включаючи озброєння великої дальності, проте деталі щодо типів систем або термінів поставок не будуть розголошуватися.
Цю інформацію надав представник Міністерства оборони Німеччини, якого процитувало видання Euractiv у понеділок, 12 травня. Він зазначив, що уряд не планує відкрито обговорювати питання можливості передачі крилатих ракет Україні.
Представник німецького Міністерства оборони підкреслив, що країні не слід було створювати зайву увагу навколо питання дальнобійних ракет, а обговорення їхніх поставок було значно перебільшеним у суспільному дискурсі.
Він переконаний, що влада повинна була проявити обережність стосовно Taurus.
Представник канцлера Німеччини Фрідріха Мерца, Штефан Корнеліус, підтвердив, що ця ж позиція також підтримується самим главою уряду.
"Корнеліус висловив думку, що немає необхідності розкривати деталі щодо українських озброєнь, повторивши слова президента Франції Еммануеля Макрона, який підтримує концепцію 'стратегічної двозначності' в контексті військової допомоги. Ці коментарі прозвучали під час спільної пресконференції з Мерцем", - зазначає видання.
Як відомо, ракети Taurus мають дальність понад 500 кілометрів і здатні вражати стратегічні цілі, як-от мости та командні пункти в глибокому тилу противника. Колишній канцлер Олаф Шольц був проти передачі Taurus Україні через страх "ескалації" з боку Москви.
Одночасно новопризначений канцлер Фрідріх Мерц висловив своє бажання надати ракетне озброєння українським військовим. Після його вступу на посаду, уряд Німеччини повідомив про намір вивчити можливість реалізації цього питання.
Як повідомлялося на OBOZ.UA, одним із зобов'язань Мерца під час виборчої кампанії була передача Україні ракет Taurus. Проте під час брифінгу в Києві 10 травня канцлер Німеччини зазначив, що це питання буде обговорюватися з іншими союзниками в рамках "Коаліції охочих", зокрема у співпраці зі США.