Лідери дев'яти держав Європейського Союзу виступили з ініціативою змінити правила щодо депортації мігрантів, які скоїли злочини.

Дев'ять європейських лідерів закликають переглянути тлумачення Європейської конвенції з прав людини, щоб спростити депортацію мігрантів, які скоюють злочини.
Цю інформацію повідомляє "Європейська правда", посилаючись на зроблену заяву.
На переконання авторів письмового звернення, яке було ініційоване прем'єр-міністром Італії Джорджією Мелоні та її колегою з Данії Метте Фредеріксен, Європейський суд з прав людини має тенденцію до занадто широкого тлумачення положень Конвенції.
Італія та Данія мають намір ініціювати політичну дискусію про низку європейських конвенцій, а також про те, наскільки ці документи, створені багато років тому, можуть ефективно реагувати на актуальні виклики, зокрема проблему міграції.
Заяву також підписали лідери Австрії, Бельгії, Чехії, Естонії, Латвії, Литви та Польщі.
Автори звернення просять Європейський суд з прав людини надати їм більшу автономію в питаннях депортації іноземців, що вчинили злочини, а також дозволити здійснювати моніторинг осіб, які не підлягають висланню.
"Ми вважаємо, що безпека та захист жертв, а також більшості правопослушних громадян є ключовим і невід'ємним правом. Загалом, це право повинно мати пріоритет над іншими аспектами," - зазначено в заяві.
Крім того, у документі підкреслили важливість боротьби з експлуатацією мігрантів з боку ворожих країн.
У рамках цієї заяви важливо згадати про штучну міграційну кризу, що розгорнулася на східному кордоні Польщі та країн Балтії. Ця ситуація почала формуватися влітку 2021 року за підтримки білоруської влади, після того як ці держави рішуче відреагували на репресії в Білорусі та примусову посадку авіарейсу в Мінську з метою арешту опозиційного блогера.
Попри посилений захист кордонів, проблема не зникає остаточно та час від часу загострюється як для Польщі, так і Латвії з Литвою.
У березні 2025 року польська влада знову вирішила підвищити рівень охорони кордону з Білоруссю у відповідь на збільшення міграційного потоку, а також впровадила обмеження на можливість подання заяв на отримання міжнародного захисту.
Нещодавно Литва ініціювала судовий процес проти Білорусі в Міжнародному суді ООН, звинувативши її у спробах дестабілізувати Європейський Союз через організацію нелегального перетворення кордону.