Міністерство закордонних справ відреагувало на рішення Російської Федерації, яка заборонила викладання української мови на тимчасово окупованих територіях.

Цю інформацію озвучено в коментарі Міністерства закордонних справ, повідомляє Укрінформ.
МЗС зазначило, що імперська Росія, яка систематично маніпулює мовним питанням для виправдання агресії, провадить цілеспрямовану політику русифікації, асиміляції, геноцидного винищення цілих народів, пригноблення інших культур, придушення національної ідентичності".
"Нагадуємо, що протягом багатьох століть Московія намагалася заборонити українську мову більше 130 разів. Врешті-решт, ті, хто ініціював ці заборони, зникли разом зі своїми указами, циркулярами та доносами, а українська мова витримала всі випробування. Так само, як і їхні попередники, сучасні спроби відновити царські репресії та сталінський лінгвоцид також врешті-решт зникнуть безслідно," - підкреслено в заяві.
МЗС України вирішило відповісти російським шовіністам, які вирішили вчергове "заборонити" українське слово на Херсонщині, словами уродженця Херсонщини Миколи Куліша: "Кожне слово переконує тоді, коли за ним дзвенить зброя!"
Сьогодні українська мова є потужним інструментом. За нею стоїть сила українських військових та їхньої зброї. Тому всі російські заборони є так само ілюзорними та тимчасовими, як і сам факт окупації. Окупантам не вдасться залишитися, а Чаплинка Куліша разом із всією Херсонщиною, Запоріжжям та нашим Півднем завжди залишаться частиною України. Коли російські війська покинуть українську землю, їм на прощання пролунає потужне українське слово, яке буде відзначено своєю силою, - зазначило відомство.
Як повідомлялося, Росія прибирає з федеральної загальноосвітньої програми шкільний курс української мови та літератури у зв'язку зі "зміною геополітичної ситуації у світі".
У своєму звіті міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch повідомила, що російські органи влади активно намагаються знищити українську мову та освітні програми, впроваджуючи антиукраїнську пропаганду та використовуючи російську як основну мову навчання в школах на тимчасово окупованих територіях.