Міністерство закордонних справ висловило свою позицію щодо ухвали Росії про впровадження української мови в навчальний процес шкіл на тимчасово окупованих територіях.

Міністерство закордонних справ України розцінює рішення РФ про заборону вивчення української мови в школах на тимчасово окупованих територіях України як "черговий вияв геноцидної політики Москви".
"Імперська Росія, яка систематично маніпулює мовним питанням для виправдання агресії, провадить цілеспрямовану політику русифікації, асиміляції, геноцидного винищення цілих народів, пригноблення інших культур, придушення національної ідентичності", - йдеться у заяві відомства.
У Міністерстві закордонних справ підкреслюють, що протягом багатьох століть Росія намагалася заборонити українську мову більше ніж 130 разів. Однак усі ті, хто здійснював ці спроби, залишилися в історії, а українська мова вистояла і продовжує жити.
Російським шовіністам, які знову намагаються "заборонити" українську мову на Херсонщині, можемо відповісти словами видатного земляка Миколи Куліша: "Справжня сила слова відчувається лише тоді, коли за ним стоїть зброя!"... Окупанти зникнуть, а Чаплинка Куліша та вся Херсонщина, Запоріжжя та наш Південь завжди залишаться частиною України. Коли російські загарбники покинуть нашу землю, їм на прощання пролунає потужне українське слово, яке ніколи не замовкне, - наголошують у міністерстві.
Нещодавно з'явилася інформація про те, що Росія планує виключити з федеральної освітньої програми курс української мови та літератури. Цю новину підхопила російська газета "Комерсант".
Діюча програма буде скасована в повному обсязі. Це рішення прийнято через "зміни в геополітичній ситуації на глобальному рівні", як зазначено в супровідній записці до проекту наказу Міністерства освіти Російської Федерації.
Читайте також: Берлінська поліція повідомила про інцидент, що стався з чоловіком через його використання української мови.
Скасування федеральної програми не призводить до припинення викладання. Навчальні заклади мають можливість розробляти власні курси для предмету. Однак у документі не зазначено, чи буде нова програма з української мови як рідної створена з нуля.
В окупованих Москвою частинах Запорізької та Херсонської областей України українська мова стала обов'язковим предметом у навчальних закладах. У інших регіонах батьки можуть обирати українську мову для своїх дітей у початкових та середніх школах. Як повідомляє "Коммерсант", окрім анексованих територій, таку можливість обрали батьки лише в школах Башкортостану.
У 2014 році Росія анексувала певні райони Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей, а також захопила український півострів Крим.