Новини України та світу

В Україні прогнозують "аномальні" погодні умови до завершення травня, причому один з регіонів зазнає найбільших змін: чи варто очікувати на тепло?

У найближчі дні травня погодна ситуація на більшості території України залишиться практично незмінною. Очікується, що температура продовжить знижуватися через надходження арктичного повітря, а також прогнозуються значні опади у вигляді дощу.

Температура підвищиться лише в Одеській області, Криму та південно-східних районах, тоді як на заході країни залишаться нічні заморозки, а в Карпатах очікується снігопад. OBOZ.UA надає детальнішу інформацію про погодні умови до кінця травня.

12 травня в більшості областей України передбачаються дощові опади. На заході країни можливі окремі грози, а також незначний град у деяких місцях. У Карпатах, через більш прохолодні температури, очікується сніг, місцями досить інтенсивний.

З 13 по 15 травня в країні очікується нестабільна та волога погода: в основному вдень можливі опади, в окремих районах — грози. У високогір'ї Карпат знову може випасти мокрий сніг. З 16 по 20 травня в Україні продовжаться дощі, викликані активністю циклонів і проходженням атмосферних фронтів.

За інформацією метеоролога Ігоря Кибальчича, у другій половині травня в окремих регіонах можливе перевищення місячної норми опадів. Найменше дощів прогнозують для Криму, тоді як найбільше інтенсивних опадів слід очікувати в Карпатах, а також в деяких частинах центральної та північно-східної України.

У другій половині травня очікується коливання температури повітря, яка, в цілому, буде трохи нижчою за середні кліматичні норми, особливо в північних і західних регіонах. Протягом періоду з 12 по 15 травня мінімальна температура вночі варіюватиме від +2 до +9 °С.

У західній частині України на поверхні ґрунту та місцями в повітрі можливі заморозки від 0 до -3 °С. Денна температура становитиме від +9 до +15 °С, а в центральних, південних і східних областях місцями сягатиме +16...+19 °С.

З 16 по 20 травня очікуються істотні зміни температури: на півдні та сході країни передбачається підвищення, тоді як у північно-західних регіонах - зниження. Впродовж цього періоду в Україні пануватиме волога атмосфера, супроводжувана частими опадами, місцями сильними поривами вітру та прохолодними ночами, що буде характерно для більшості території.

Масштаби втрат урожаю фруктових культур унаслідок весняних заморозків.

Цієї весни заморозки завдали серйозної шкоди плодовим деревам, особливо в холодний період квітня, коли найбільше постраждали абрикоси. Персики хоч і виявилися в кращій ситуації, проте їхня вартість влітку все ж зросте на 20-25%. Крім того, було зафіксовано значні втрати врожаю лохини та яблук.

Стан черешневого врожаю залишається досить стабільним, без суттєвих збитків у різних регіонах. Це можна пояснити тим, що ранні сорти черешні вже могли зазнати негативного впливу від заморозків, тоді як пізні сорти ще не досягли стадії цвітіння, яка є найбільш чутливою до холодних температур.

"Цього року також існують сумніви щодо врожаю яблук. Пізні заморозки негативно позначилися на цвітінні, і в ряді господарств урожай було втрачено", - зазначив голова асоціації "Укрсадвинпром" Володимир Печко.

Також він поділився інформацією про суттєві втрати врожаю лохини внаслідок весняних морозів.

"По лохині є втрати на Черкащині, де пошкоджено від 60% до 85% урожаю, а також на півночі України. Проте загалом лохина буде, оскільки на Закарпатті постраждали переважно ранні сорти - приблизно до 20%, а пізні - близько 40%," - зазначив Печко.

Він зазначив, що з огляду на велику площу України та різноманітність насаджень у різних областях, цей фактор не матиме суттєвого впливу на загальний стан врожаю.

Як повідомляв OBOZ.UA, погода в Україні влітку 2025 року може стати аномально теплою. Середня температура може бути на два градуси вищою за норму. Найвища температура ймовірна у липні.

Читайте також