"Ми маємо відмінні стосунки": Трамп оголосив про заплановану розмову з Сі Цзіньпіном після укладення торговельного перемир'я.
Президент США Дональд Трамп оголосив про намір провести телефонну бесіду з головою Китаю Сі Цзіньпіном на фоні 90-денного торгового перемир'я між Вашингтоном і Пекіном. Ці переговори можуть відбутися вже на цьому тижні.
Американський президент оголосив про це під час брифінгу в Білому домі в понеділок, 12 травня. Трамп відзначив успіхи, досягнуті в ході переговорів між США та Китаєм, які проходили в Женеві напередодні, зазначивши, що вони призвели до "повного оновлення взаємин".
"Наші стосунки справді чудові. Я планую обговорити це з президентом Сі. Можливо, це станеться наприкінці тижня," - зазначив він.
Як відомо, на вихідних у Женеві пройшли переговори представників США з китайськими колегами щодо тарифів. Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив про узгодження торговельної угоди з Китаєм. За його словами, Вашингтон та Пекін "досягли значного прогресу" в цьому питанні.
Відповідно до досягнутої угоди, Сполучені Штати на короткий термін зменшать митні збори на китайські товари з 145% до 30%. У свою чергу, Пекін знизить свої тарифи на американські імпортні товари з 125% до 10%. Крім того, представники обох країн вирішили встановити "механізм для продовження діалогу з питань економічних і торговельних відносин".
Прогнозується, що це сприятиме запобіганню новим економічним кризам, стабілізації цін та відновленню переговорного процесу для нормалізації відносин.
Як відомо, Дональд Трамп підняв тарифи на імпорт з Китаю до 145%, а Пекін своїми заходами у відповідь підвищила тарифи на американські товари до 125%.
Раніше повідомлялося, що Китай на тлі посилення торговельної війни передав послання президенту США Дональду Трампу про те, що Пекін не "стане на коліна". Китайські дипломати закликали міжнародне співтовариство дати відсіч "агресивному" лідеру Штатів.
Згідно з інформацією, наданою OBOZ.UA, Financial Times зазначає, що торговий конфлікт, ініційований Дональдом Трампом, має негативні наслідки для економік усіх країн, включаючи Сполучені Штати. Водночас європейські виробники, які працюють у Китаї, вже відчувають або незабаром відчують позитивні зміни внаслідок торгової суперечки між США та Китаєм. Це пов'язано з тим, що підвищення мит на імпорт з США робить американські товари менш привабливими на китайському ринку.