Німеччина постачає в Україну численні види техніки, деякі з яких представлені вперше - Auto24.
До списку різноманітних товарних категорій додано кілька десятків назв. Серед наведених на сайті bundesregierung.de цього разу можна знайти чимало технічних пристроїв для різних цілей.
До переліку включено колісний транспорт, що використовується у логістичних операціях, патрулюванні та розвідці, а також гусеничні машини для інженерних ремонтно-евакуаційних завдань і бойових дій. Сучасний сегмент транспортних засобів надається у значно більших обсягах, ніж раніше, і відзначається новими моделями, серед яких водовозка M1070 Oshkosh (подивіться відео нижче).
Дізнайтеся більше: Нові німецькі БМП для Збройних Сил України з’являться до завершення року.
Цей потужний автомобіль на 500 кінських сил (8V92 з турбонаддувом) оснащений повним приводом і має систему баків загальною ємністю 22 7125 літрів. Він реалізує колісну формулу 8х8 і має вдосконалене управління з поворотними передніми та задніми осями. Як і пасує військовій техніці, шини обладнані центральною системою накачування (CTIS), що спрощує їх регулювання під різні умови місцевості.
У 2024 році заплановано виділити близько 7,1 млрд євро на ініціативу, спрямовану на зміцнення безпеки, зокрема для військової підтримки України. На сьогоднішній день для військових потреб України вже витрачено близько 5 мільярдів євро у 2023 році, а також приблизно 1,6 мільярда євро у 2022 році.
Протягом перших двох років війни було виділено близько 2,9 мільярда євро, однак очікуване постачання реалізується лише в період з 2025 по 2028 роки.
Від початку військової агресії Росії проти України 24 лютого 2022 року Німеччина надала матеріальні ресурси з резервів своїх збройних сил на суму близько 5,2 мільярда євро, що є приблизною оцінкою вартості.
Читайте також: В Україні буде відновлюватися пошкоджена німецька військова техніка.
Практично опис усіх цих машин редакція Авто24 уже подавала у стрічці новин. Однак є кілька позицій транспорту, що не зустрічалися в наших новинах. До них можна віднести роботизовані дистанційно керовані наземні транспортери Gereon RCS.
До цього часу в списках допомоги їх не було. Це - перший транш з 14 безпілотників. Основна характеристика полягає в тому, що ці дрони в армії Німеччини вважаються рідкісними. Тестування подібної техніки стартувало тільки в січні цього року. Аналітики вважають, що досвід війни в Україні прискорив процес комплектування німецьких збройних сил такими апаратами.
Серія наземних роботизованих платформ розробки ARX Robotic має кілька моделей та модификацій в різних розмірних групах. В основі гусенична ходова база, на яку можна встановить будь-яку платформу чи модуль, у т.ч. стрілецький з дистанційно керованих кулеметів чи гранатометів. Найменші й малопомітні транспортери можуть працювати як роботи-камікадзе, трохи більші - виконують логістичні, медико-евакуаційні завдання.
Платформа Gereon RCS (141,5 см × 131 см × 73 см) здатна витримувати навантаження до 600 кг і може на одному заряді батареї пройти до 40 км, що дозволяє їй ефективно пересуватися з тилу на передову і назад, а також здійснювати дальні перевезення вантажів.
Досліджуйте також, як німецька військова техніка зміцнила систему протиповітряної оборони та механізовані підрозділи Збройних Сил України.
Середня швидкість цього дистанційно-керованого транспортера всього 20 км/год, але для малопомітного переміщення більше й не треба.
Поява таких машин в українських підрозділах значно посилить потенціал наземних роботів в зоні ведення бойових дій.