Новий російський Іл-114 не зможе виконувати польоти над деякими регіонами країни: що стоїть за цим рішенням?
Новий російський турбогвинтовий пасажирський літак Іл-114-300, розроблений без залучення іноземних компонентів, стикається з серйозними обмеженнями в експлуатації. Зокрема, авіалайнер не зможе здійснювати польоти до північних районів Росії, для яких він був спочатку призначений.
Цю інформацію передає видання The Moscow Times.
Згідно з інформацією, наданою виданням, базовий сертифікат, виданий Росавіацією, дозволяє експлуатацію літака Іл-114-300 лише в температурному діапазоні від -9°C до +25°C.
Окрім цього, літальному апарату в даний момент заборонено здійснювати польоти в умовах льодяного покриття, грозових явищ, а також використовувати вологі чи забруднені злітно-посадкові майданчики.
Іл-114-300 розробляли як російську заміну застарілим Ан-24 і Ан-26, а також французьким ATR72 та канадським Bombardier Dash 8, які після західних санкцій фактично вибули з російського ринку регіональних авіаперевезень.
Москва мала великі надії на впровадження нового літака в Арктиці та інших північних територіях, таких як Архангельська область і Якутія. Проте існуючі обмеження фактично роблять його використання в умовах сильних морозів неможливим, хоча саме для таких температур його і позиціонували раніше.
Для порівняння, попередня модифікація Іл-114-100 могла виконувати польоти за температур від -30°C до +45°C.
Як розробляли новий літак для Росії
З початком політики імпортозаміщення російські виробники вирішили відмовитися від канадських двигунів Pratt & Whitney PW-127H, американських технологій та західних гвинтів, замінивши їх на вітчизняні аналоги.
Незважаючи на це, терміни сертифікації літака не раз змінювалися: спочатку її планували на 2023 рік, потім перенесли на 2025, а згодом - на 2026 рік.
Згідно з даними, опублікованими The Moscow Times, серійне виробництво літака Іл-114-300 відстає від запланованих термінів. Якщо в початковій державній програмі розвитку авіаційної індустрії було заплановано виготовлення перших одиниць вже у 2024 році, то тепер керівництво російської державної корпорації "Ростех" повідомляє, що старт виробництва відбудеться лише у 2027 році.
У той же час ціна одного літака підвищилася практично удвічі — з 1,44 мільярда до 2,6 мільярда рублів.
Нагадуємо, що в Росії спостерігаються суттєві труднощі з відновленням військово-транспортних літаків, чимало з яких є виробництвом компанії "Антонов". Зокрема, йдеться про такі моделі, як Ан-12, Ан-26 і Ан-72.