Новини України та світу

Лідер угорської опозиції поділився своїм баченням стратегії взаємодії з Москвою.

Лідер угорської опозиційної політичної сили "Тиса" Петер Мадяр висловив думку, що його майбутня адміністрація орієнтуватиметься на "практичний" підхід у відносинах з Росією.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє AP.

Лідер угорської опозиції Петер Мадяр висловив думку, що вибори, які відбудуться наступного тижня, де він змагається з проросійським прем'єром Віктором Орбаном, стануть "референдумом" щодо майбутнього Угорщини: чи продовжить країна курс на східні автократії, чи зможе відновити своє місце серед демократичних націй Європи, повідомляє джерело.

Мадяр, колись союзник Орбана, становить найсерйознішу загрозу для влади чинного прем'єр-міністра з моменту його вступу на посаду у 2010 році.

У рамках унікального інтерв'ю для Associated Press, Мадяр зазначив, що прем'єр-міністр Угорщини, який має найбільший стаж на цій посаді в країнах ЄС, за останні роки здійснив "радикальний поворот", що поставив під загрозу прозахідний курс країни, при цьому адаптуючи політику до інтересів Москви.

Мадяр висловив критику щодо зближення Угорщини з Москвою, а також прокоментував повідомлення про втручання російських спецслужб у вибори на підтримку Орбана. Він наголосив, що його наступний уряд буде дотримуватися "прагматичного" курсу стосовно Росії.

"Прагматизм полягає в тому, що ми утримуємося від втручання у внутрішні справи Російської Федерації, а вони, в свою чергу, не втручаються в наші. Ми є двома незалежними державами, які поважають одна одну, хоча не зобов'язані подобатися одна одній", - підкреслив Мадяр.

Він висловив свою незгоду з урядом Орбана, звинувативши його у невмілому управлінні енергетичним балансом, та закликав до укладення нових угод, а також до створення нових інфраструктурних об'єктів для імпорту нафти і газу з альтернативних джерел в Угорщину.

Однак, за його словами, "це не означає, що ми повинні вже завтра припинити використовувати російську нафту".

"Це вказує на те, що ресурси Європейського Союзу повинні бути використані ефективно," - зазначив Мадяр.

Як повідомляв Укрінформ, угорська правоцентристська партія "Тиса" Петера Мадяра збільшила відрив від правлячої партії "Фідес" прем'єр-міністра Віктора Орбана напередодні парламентських виборів.

Читайте також