Олександр Павлюк, головнокомандувач Сухопутних сил Збройних Сил України.
З моменту початку масштабного вторгнення чисельність Сухопутних військ Збройних Сил України зросла в три рази.
За 1000 днів війни Сили оборони України пройшли колосальний шлях розвитку і становлення. Як змінився кількісний і якісний склад Сухопутних військ, скільки нових зразків озброєння і військової техніки довелося освоїти українським захисникам, як змінилася тактика російських військ у Курській області - про це та інше в інтерв'ю Укрінформу розповів командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Олександр Павлюк.
- Як змінився чисельний і якісний склад Сухопутних військ ЗСУ за час повномасштабного вторгнення, чи були створені нові бойові та навчальні частини?
Звісно, зміни відбулись, і вони є значними. Від початку великомасштабного вторгнення Росії чисельність Сухопутних військ Збройних сил України зросла утричі. Якісний склад також зазнав суттєвих перетворень. Наприклад, кількість офіцерів зросла більш ніж у три рази, число офіцерів-контрактників збільшилось на 20%, а чисельність рядового та сержантського складу зросла майже в шість разів.
Одночасно спостерігається зростання на третину кількості курсантів, які навчаються у військових академіях під егідою Командування Сухопутних військ. Варто зазначити, що також на 30% зросла кількість жінок, які служать у Сухопутних військах.
Логічно, що зросла кількість і військових частин. Зокрема, від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Сухопутних військах їхня кількість стала майже вдвічі більшою, а навчальних частин побільшало на 70%.
З початку 2022 року українські військові здобули та навчилися використовувати безліч нових зразків озброєння та військової техніки.
Скільки нових моделей зброї та військової техніки з-за кордону вдалося освоїти нашим захисникам за цей період? Адже міжнародні партнери постійно підтримують нас, надаючи нові зразки, які раніше не входили до складу нашого військового арсеналу.
Ви абсолютно вірно підмітили, що з початку 2022 року українські військові отримали та адаптували до використання численні нові зразки озброєння та техніки. Серед них можна виділити щонайменше вісім різних модифікацій танків, десять типів бойових машин піхоти, дев'ять варіантів бронетранспортерів, понад 50 моделей самохідної та причіпної артилерії, а також реактивних систем залпового вогню. Є також 16 модифікацій зенітно-ракетних комплексів і понад 75 варіантів засобів для ведення ближнього бою. Крім того, на озброєнні є більше 11 модифікацій броньованих автомобілів. Серед найвідоміших зразків, про які часто згадують наші громадяни, можна назвати танки Abrams, Challenger 2, Leopard-1 і Leopard-2 в різних варіантах, а також PT-91. Бойові машини піхоти представлені Bradley, Spartan, Marder, CV-90 та іншими. Бронетранспортери включають M1117, Stryker, VAB тощо. У сфері реактивної артилерії варто відзначити HIMARS, M270, а також численні модифікації ствольної самохідної та причіпної артилерії, такі як PZH2000, ARCHER, AS-90, KRAB, CAESAR, M109, і, звичайно, M777 та багато інших.
Також освоєно понад 20 модифікацій приладів спостереження та розвідки, 25 модифікацій безпілотних авіаційних комплексів. Як бачите, нашим хлопцям вистачає роботи, і вони демонструють неймовірну оперативність в освоєнні нових зразків озброєння й техніки.