Орхідея: як забезпечити домашній догляд, що сприятиме її цвітінню протягом усього року.

Якщо ви хочете милуватися квітучими орхідеями круглий рік, доведеться докласти зусиль.
Вік рослини -- насамперед потрібно визначити його
Орхідея, яка ще не досягла віку одного року, не зацвіте. Як же зрозуміти, чи готова рослина до цвітіння? Важливо звернути увагу на кількість пагонів. Якщо їх кількість коливається від 5 до 8, це свідчить про те, що орхідея вже доросла, і ви можете перейти до належного догляду, щоб активізувати процес цвітіння.
Орхідея не виносить змін.
Ця рослина має високі вимоги до умов утримання. Якщо ви прагнете, щоб ваша орхідея зацвіла, важливо дотримуватися певних правил догляду в домашніх умовах. По-перше, не рекомендується переміщувати її з місця на місце, оскільки будь-які зміни в освітленні, температурі, вологості чи інших параметрах можуть створити для неї серйозний стрес.
Найважливіше коріння
Ці рослини потребують значної кількості сонячного світла, тому оптимальним варіантом для їхнього вирощування є спеціальні прозорі горщики. Важливо, щоб у них було достатньо дренажних отворів.
Орхідеї потребують особливого догляду в домашніх умовах, зокрема, важливо правильно організувати їх полив.
Поливати рослину потрібно лише тоді, коли ґрунт повністю просох. Інакше коріння може згнити. Варто запам'ятати одне важливе правило: коли орхідея відквітне, полив потрібно скоротити до одного на місяць, щоб дати їй відпочити.
Світло має бути якісним.
Орхідеї не терплять затемнення, тому важливо розміщувати горщик з цією рослиною в яскраво освітлених місцях. Якщо у вашій квартирі немає таких зон, розгляньте можливість придбання фітолампи. Це особливо актуально восени та взимку, якщо ви прагнете, щоб ваша орхідея радувала вас своїми квітами. Догляд за цією рослиною в домашніх умовах неможливий без використання фітолампи, оскільки вона забезпечує необхідне світло і не висушує повітря.
Не забувайте про добрива
Орхідеям найкраще підходять елементи, такі як фосфор і калій. Ці поживні речовини сприяють формуванню квіткових бутонів, а також забезпечують більш здоровий і стійкий ріст самих квітів.
Орхідеї та їх обслуговування вдома: ключова роль температури
Ця рослина не любить, коли температура повітря довкола неї надто змінюється. А тому потрібно зробити так, щоб нічна температура знижувалася відносно денної на 4-6 градусів і не більше. Взимку рослині буде краще поблизу батареї, Але в цьому разі обов'язково провітрюйте приміщення (без протягів).
Стрес може стати поштовхом до розвитку.
Якщо орхідеї стає занадто затишно, це може призвести до уповільнення появи нових квітконосів. Тому варто на певний час забезпечити їй стресові умови. Наприклад, зменшити частоту поливу або перенести рослину в більш прохолодне місце.
Вологість повітря є ще одним ключовим фактором.
Орхідеї не люблять сухість повітря, оскільки є тропічними рослинами. У занадто сухому середовищі вони можуть перестати цвісти і навіть скинути бутони, які ще не розпустилися. Якщо у вашій квартирі спостерігається така проблема з орхідеєю, догляд за нею в домашніх умовах має включати регулярне обприскування або розміщення посудини з водою поруч.
Не забувайте про періоди спокою
Після цвітіння орхідея входить у фазу спокою. У цей період рослина має можливість накопичити енергію для наступного цвітіння. Щоб забезпечити їй комфортні умови, важливо дотримуватися всіх раніше згаданих рекомендацій. Саме в цей час орхідея може бути пересаджена, що зазвичай слід робити кожні 2-3 роки.
Орхідеї та їх догляд у домашніх умовах: що дозволено і що заборонено під час цвітіння.
Якщо на вашій рослині з'явилися квітконоси, це не привід для того, щоб зневажити доглядом і просто насолоджуватися її виглядом. Для того щоб квітіння тривало якомога довше, рекомендуємо дотримуватися наступних порад:
Також пам'ятайте, що обприскування квітів під час цвітіння заборонене, оскільки це може викликати загнивання бутонів. Уникайте розміщення горщика поруч із фруктами, адже вони виділяють етилен, що призводить до прискореного в'янення квітів.