Пакистан висунув кандидатуру Дональда Трампа на отримання Нобелівської премії миру.

Уряд Пакистану номінував президента США Дональда Трампа на Нобелівську премію миру "на знак визнання його рішучого дипломатичного втручання" в конфлікт Індії та Пакистану.
"У умовах загострення регіональної нестабільності президент Трамп проявив вражаючу стратегічну мудрість і видатні державні навички, активно взаємодіючи з Ісламабадом і Нью-Делі. Це сприяло деескалації ситуації, що швидко загострювалася, зрештою призвівши до встановлення режиму припинення вогню та запобігання більшого конфлікту", - зазначили представники уряду Пакистану.
Ісламабад вважає, що це втручання є "свідченням його ролі справжнього миротворця та його відданості вирішенню конфліктів шляхом діалогу".
Номінація сталася після того, як у п'ятницю журналісти запитали Трампа про Нобелівську премію. Він висловив думку, що заслуговує на це визнання з кількох причин, зокрема за свої зусилля у відносинах між Індією та Пакистаном, а також за організацію угоди, яка, за його словами, має бути підписана для припинення конфлікту між Конго та Руандою.
"Я мав би отримати її чотири чи п'ять разів. Вони не дають мені Нобелівську премію миру, бо дають її лише лібералам", - сказав президент.
Трамп висловив своє незадоволення з приводу того, що не стане лауреатом цієї престижної нагороди. У своєму пості на платформі Truth Social 20 червня він зазначив: "Незалежно від моїх зусиль, Нобелівська премія миру мені не світить".
Індія та Пакистан досягли угоди про припинення вогню в травні після кількох днів активних ракетних атак між державами. Дональд Трамп заявив, що відіграв важливу роль у цій угоді.
Раніше Дональд Трамп не раз висловлював думку, що заслуговує на нагороду, яку в 2009 році отримав екс-президент Барак Обама. Крім того, під час розмов з представниками ЗМІ Трамп часто характеризує себе як миротворця.
Номінація Трампа Пакистаном стала вже п’ятою у його кар’єрі. Список осіб, уповноважених подавати пропозиції на отримання цієї премії, досить різноманітний і охоплює як університетських викладачів, так і депутатів національних асамблей.