Після військових дій США в Ірані пропали сотні кілограмів збагаченого урану: що потрібно знати.

Після авіаударів, проведених США по трьох важливих ядерних установках Ірану, зникло понад 400 кг потенційно збагаченого урану. Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) вимагає термінових перевірок для прояснення обставин.
Про це заявив директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі, повідомляє Fox News.
Зауважимо, що 22 червня США завдали ударів по трьох важливих ядерних об'єктах Ірану - у Натанзі, Фордо та Ісфахані. Після цього майже 900 фунтів (понад 400 кг) збагаченого урану зникли безслідно.
"У нас немає даних щодо його місцезнаходження. Наше завдання полягає у врахуванні кожного грама урану," - підкреслив Гроссі.
За інформацією керівника Міжнародного агентства з атомної енергії, атака на Натанз завдала значних ушкоджень одному з приміщень, в якому розташовані центрифуги. Водночас, оцінка пошкоджень в Ісфахані поки що не завершена.
Іранські посадовці заявили, що перед атаками вжили "захисних заходів". Ймовірно, маючи на увазі евакуацію матеріалів. Втім, куди саме їх вивезли, не відомо.
Варто зазначити, що, незважаючи на запевнення Тегерана про відсутність намірів розробляти ядерну зброю, Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) не може підтвердити повністю безпечний характер ядерної програми. Гроссі вважає, що навіть у випадку урану, збагаченого до 60% (на відміну від 90%, необхідних для виготовлення зброї), нестача контролю викликає серйозні побоювання.
"Іран має обов'язок інформувати про всі наявні матеріали. Нам необхідно отримати доступ для проведення перевірок. Настав час розібратися у всіх питаннях", - підкреслив Гроссі.