Новини України та світу

Проблема фентанілу стане важливим елементом у тарифних переговорах між Сполученими Штатами та Китаєм, повідомляє WSJ.

Питання фентанілу буде одним із центральних аспектів торгових переговорів між США та Китаєм, що пройдуть 10-11 травня у Швейцарії. Ці дискусії можуть суттєво вплинути на майбутнє економічних зв'язків між двома державами, які наразі ведуть економічну війну.

Джерело: The Wall Street Journal

Згідно з повідомленнями, міністр громадської безпеки Китаю Ван Сяохун приєднається до делегації, яку очолює віцепрем'єр Хе Ліфен, що є близьким соратником президента Китаю Сі Цзіньпіна. У суботу та неділю вони проведуть зустрічі зі міністром фінансів США Скоттом Бессентом та торговим представником Джемісоном Гріром у Швейцарії. Ці переговори мають велике значення для подальшого розвитку економічних відносин між Китаєм та США.

Ключовим аспектом обговорень стане проблема фентанілу — синтетичного опіоїду, який викликав епідемію наркотиків у Сполучених Штатах. Раніше адміністрація Трампа закликала Китай до більш рішучих дій в боротьбі з виробництвом і експортом хімічних сполук, необхідних для синтезу фентанілу. Проте глибока недовіра між країнами значно ускладнює ці зусилля.

Цитата: "Сі доручив Вану, своєму довіреному партнеру, стати центральною фігурою у переговорах з Вашингтоном, які стосуються реакції на занепокоєння президента Трампа щодо впливу Китаю на торгівлю фентанілом, що стало важливим кроком в рамках нинішніх торговельних дискусій".

Китайські урядовці підкреслюють, що їхнє бажання співпрацювати у боротьбі з наркоторгівлею є проявом їхньої доброї волі. Водночас вони вказують на те, що американські тарифи зменшують їхній інтерес до вирішення проблеми фентанілу.

"Візит Вана свідчить про те, що фентаніл став не лише предметом дискусій, але й важливим аспектом торгових переговорів між США та Китаєм на даному етапі", - підкреслила Юн Сун, директорка китайської програми в аналітичному центрі Stimson Center у Вашингтоні.

"Рівень готовності Китаю до співпраці покаже, наскільки сильно він прагне укласти торговельну угоду", - додала вона.

Раніше Трамп запровадив мита у розмірі 145% на китайські товари. У відповідь Пекін запровадив тариф у 125% на американську продукцію.

Напередодні переговорів президент США Дональд Трамп повідомив, що готовий знизити тарифи на китайські товари до 80% - рівня, який хоч і означатиме деескалацію, але все ще перешкоджатиме нормальній двосторонній торгівлі.

"80% тариф на Китай - здається правильним! Вирішувати Скотту Б.", - написав Трамп, маючи на увазі Бессента.

Пізніше, 9 травня, міністр торгівлі США Говард Лутнік поділився з Fox News, що президент, ймовірно, залишить в силі більшість так званих "дзеркальних" тарифів на імпорт з Китаю, хоча остаточна ставка може скласти приблизно 34%.

Читайте також