Дослідження вказує на те, що пластикові контейнери на кухні можуть поступово і непомітно завдавати шкоди здоров'ю тисяч людей.

Хімічна сполука, використана для виготовлення цих контейнерів, має шкідливий вплив на здоров'я людей.
На вашій кухні або в лікарняній палаті може ховатися "вбивця" з пластику. Йдеться про хімічну речовину під назвою діоктилфталат (DEHP), яка є у предметах щоденного вжитку, серед яких харчові контейнери та пакети для внутрішньовенних ін'єкцій. За словами дослідників, ця речовина підвищує ризик серцево-судинних захворювань. Про це пише Interesting Engineering, посилаючись на аналіз вчених з NYU Langone Health.
"Новий аналіз, проведений на основі даних про глобальний вплив на здоров'я та екологію, виявляє зв'язок між впливом DEHP та 356 238 смертями у всьому світі у 2018 році, що становить 13,5% від усіх випадків серцево-судинних захворювань серед осіб у віковій категорії 55-64 роки", - повідомляється в матеріалах дослідження.
Виявилося, що 349 113 випадків смерті безпосередньо пов'язані з використанням пластикових виробів.
"Використовувані для надання пластику гнучкості та міцності, фталати, такі як DEHP, потрапляють у їжу, воду і навіть у повітря, яким ми дихаємо. Потрапляючи в організм, вони розпадаються на шкідливі сполуки, які порушують гормональний фон, погіршують метаболізм і шкодять здоров'ю серцево-судинної системи", - пояснили в Interesting Engineering.
Дослідження також підкреслює, що ефекти дії цієї речовини розподілені по світу нерівномірно. Найбільше постраждали країни Південної Азії та Близького Сходу, де в окремих районах до 17% випадків серцево-судинних захворювань можна пов'язати з впливом цієї хімічної сполуки.
"У деяких частинах Близького Сходу і Південної Азії рівні впливу DEHP були в шість разів вищими, ніж у Європі", - кажуть дослідники.
Також разом зі Східною Азією та Тихоокеанським регіоном на цю територію припадає понад 73% всіх серцево-судинних смертей у світі, які пов'язані з DEHP.
"Існує чітка диспропорція в тому, які частини світу несуть на собі основний тягар підвищених ризиків для серця від фталатів, - зауважив старший автор дослідження Леонардо Трасанде.
Потрапляючи в організм, DEHP розкладається на ряд метаболітів, які тихо порушують життєво важливі біологічні системи. Вони взаємодіють з гормональним балансом, змінюють обмін глюкози та жирів, а також сприяють запаленню артеріальних стінок. Ці чинники можуть слугувати попередниками інфарктів, інсультів та інших серцево-судинних ускладнень.
Дослідження також оцінює, що наслідки цього небезпечного пластикового хімікату можуть обійтися світові від 10,2 до 3,74 трильйона доларів протягом року. Ця цифра охоплює не тільки витрати на медичне обслуговування та втрати заробітку, але й більш широкі соціальні втрати від зірваних життів, - зазначили в публікації.
Провідний автор дослідження Сара Хайман додала:
"Висвітлюючи зв'язок між фталатами та основною причиною смертності в усьому світі, наші висновки доповнюють величезну кількість доказів того, що ці хімічні речовини становлять величезну небезпеку для здоров'я людини".
Раніше вчені з'ясували, що одна споруда в Китаї сповільнила обертання Землі і змістила полюс. Йдеться про відому ГЕС "Три ущелини", а саме про величезне водосховище, яке вона утворила на річці Янцзи у провінції Хубей.
Дослідження також виявило, що штучний інтелект здатен ефективно впливати на ваші переконання, перевершуючи при цьому людей. У рамках експерименту боти вивчали стать, вік, етнічну приналежність і політичні погляди співрозмовника, створюючи аргументи, які точно відповідали їхнім цінностям та уразливим місцям.