Politico: У команді Трампа виникає опір ініціативам Віткоффа щодо скасування енергетичних санкцій проти Росії.

В адміністрації Дональда Трампа немає єдності стосовно зняття енергетичних санкцій з РФ, запроваджених через повномасштабне вторгнення в Україну.
Цю інформацію подає видання Politico, згідно з повідомленням "Європейської правди".
П'ять осіб, обізнаних з перебігом обговорень, повідомили виданню, що в Білому домі обговорюють скасування санкцій проти російського газопроводу "Північний потік-2" та, можливо, інших російських активів в Європі в рамках дискусій про припинення війни між Росією та Україною.
Як повідомили джерела, близькі до переговорів, головним прихильником скасування санкцій є спеціальний посланник Стів Віткофф. Він доручив своїй команді скласти перелік усіх енергетичних санкцій, які США ввели проти Росії в рамках цих зусиль, повідомили два джерела.
У спільному повідомленні, яке було розміщене на сайті Білого дому, держсекретар США Марко Рубіо та Віткофф спростували інформацію про те, що велося обговорення можливого пом'якшення санкцій.
"Це не відповідає дійсності. Ніхто з нас не обговорював можливість скасування санкцій проти Росії в контексті мирної угоди з Україною. Це абсолютно вигадана і безвідповідальна інформація, що надійшла від Politico, яке не можна вважати авторитетним виданням. Якщо у них є хоч трішки журналістської доброчесності, вони повинні спростувати цю неправду", - йдеться в їхньому коментарі.
Інше джерело зазначило, що, незважаючи на те, що Віткофф запропонував ідею скасування енергетичних санкцій, вона поки що не отримала значної підтримки у Білому домі, а Рубіо докладає зусиль, щоб не допустити її реалізації.
Серед опонентів цієї концепції виявилися не лише Рубіо, але й міністр внутрішніх справ Даг Бергам, який одночасно займає пост голови Ради з енергетичної переваги Білого дому, згідно з інформацією, отриманою від джерел, обізнаних про процес обговорення.
Деякі посадовці в американському уряді вважають, що Віткофф був введений в оману Росією щодо масштабів економічних можливостей для США у відновленні ділових зв'язків з Росією, повідомило інше джерело, ознайомлене з цим питанням.
"У Білому домі точиться внутрішня дискусія між прихильниками енергетичного домінування - Бергамом, який хоче відкрити ринки для американського СПГ, - і Віткоффом, який прагне наблизитися до Росії", - розповів виданню один із співрозмовників.
Відновлення Росією позицій основного постачальника енергоресурсів до Європи призведе до серйозних наслідків для американських виробників нафти та газу, зазначив він.
Раніше в медіа з'являлася інформація про те, що Маттіас Варніг, німецький товариш Владіміра Путіна з його часів роботи в таємній службі Штазі, активно просуває в Сполучених Штатах ідею відновлення проекту "Північний потік-2".
В коментарі до цього повідомлення представники Єврокомісії підкреслили, що проект газопроводу "Північний потік-2" не є спільним інтересом для країн Європейського Союзу.