Новини України та світу

Повторна атака Росії з території Білорусі на Київ: коментар Зеленського та застереження фахівців.

Згідно з висновками експерта, армії необхідно приділити особливу увагу небезпечним для танків зонам уздовж українсько-білоруського кордону.

Згідно з інформацією, наданою президентом України Володимиром Зеленським під час бесіди з журналістами, лідер Кремля Володимир Путін планує розмістити військові підрозділи на території Білорусі в будь-яку пору року — навесні, влітку або восени.

"Це не просто чергові слова. Ви станете свідками того, як навесні, влітку чи восени він розмістить свої війська на території Білорусі. І багато європейських країн, а можливо й США, вважатимуть це залякуванням. Це спроба залякати Польщу, Литву та інших партнерів з Балтії," -- зазначив Володимир Зеленський.

Згідно з висловлюваннями президента України, ймовірність нового наступу з білоруської території залишається під питанням, оскільки Путін прагне знову залучити Білорусь до конфлікту.

Військовий експерт Олег Жданов поділився своїми думками щодо ймовірності наступу з території Білорусі та можливості повторної атаки на Київ у коментарі для ТСН.ua.

"Експерт зазначає, що агресія Російської Федерації через територію Білорусі є цілком реальним сценарієм."

Вона зазначає: "Ситуація полягає в тому, що на сьогодні ці країни вважаються союзниками. Існує положення, яке передбачає, що у випадку агресії проти однієї з них, інша зобов'язується підтримати її у конфлікті. Якщо Держдума зараз затвердить цей договір, то у Путіна з'являться юридичні підстави для того, щоб примусити Лукашенка брати участь у війні. Я вважаю, що Лукашенко буде чинити опір до останнього, але Путін може скористатися білоруськими військовими ресурсами та територією."

Згідно з інформацією з відкритих джерел, чисельність збройних сил Білорусі варіюється від 48 тисяч активних військовослужбовців, а також приблизно 290 тисяч осіб знаходяться в резерві.

Однак Лукашенко не в змозі зупинити "вимивання" військових кадрів з чинної армії. Російські рекрутери активно шукають тих, хто готовий укласти контракт, як серед діючих військовослужбовців, так і серед резервістів. Хоча кількість охочих поступово зменшується, деякі все ж залишаються, -- зазначає Жданов.

Чи існує загроза з боку Білорусі для України та Балтійських країн? На це запитання Жданов дав таку відповідь: "Нещодавно з'явилася інформація про те, що сухогруз з російською технікою та зброєю розвантажується в Калінінграді. Це свідчить про те, що ця техніка не буде відправлена на східний фронт, до нас, а замість цього накопичуватиметься в Калінінградській області. І це вже становить пряму загрозу для Сувальського коридору, який розташований між Білоруссю та Калінінградом, охоплюючи території Литви і Польщі."

Підсумовуючи, він відзначає: "Вірогідно, що Путін продовжить загострювати обстановку, намагаючись створити тиск, насамперед, на європейські держави".

Згідно з інформацією від українських прикордонників, деякі ділянки українсько-білоруського кордону складаються з болотистих територій. Проте, такі місця не присутні на всій протяжності кордону.

Олег Жданов висловив свою думку щодо безпеки кордонів України, зазначивши: "Ще під час Другої світової війни, коли почало активно розвиватися виробництво танків, з'явився термін 'танконебезпечні напрямки'. Я можу припустити, що навіть у тих місцях на українсько-білоруському кордоні, де є болота, можуть бути ділянки з міцним ґрунтом, які здатні витримувати прохід важкої техніки. Поняття 'танконебезпечні напрямки' є вкрай важливим і відіграє значну роль в організації бойових дій."

На це питання Жданов відповів так: "Поки ми воюємо з Росією, Київ завжди буде для них ціллю №1. Ще зі стародавніх часів відомо, що падіння столиці завжди рахувалась як більша частина перемоги. Є вірогідність того, що Київ може стати об'єктом чергової атаки, хоча вона може дорівнювати і нулю".

Читайте також