Новини України та світу

Прибуткова можливість. Російський газовий монополіст виявив нову стратегію після виходу з європейського ринку.

Газпром, що зазнав значних втрат у вигляді майже 60% експорту внаслідок газової конфлікту з Європою, вирішив переключитися на виробництво побутових приладів для споживачів у Росії.

"Дочірнє підприємство російського газового гіганта АТ Газпром побутові системи має намір розпочати виробництво пральних машин та холодильників у 2025 році."

Про це пише The Moscow Times.

Завод німецького концерну Bosch, розташований під Санкт-Петербургом, стане виробничою базою, як повідомляється в публікації. Президент Володимир Путін передав його у "тимчасове управління" Газпрому минулого літа. Газпром має намір відновити роботу підприємства вже цього літа; до початку війни завод виробляв більше мільйона холодильників і пральних машин щорічно. Однак можуть виникнути труднощі з програмним забезпеченням для заводу, оскільки Bosch залишила Росію і забрала з собою ліцензію на ПЗ.

АТ Газпром побутові системи вже виробляє газові плити, і, на відміну від материнської компанії, демонструє прибуткову діяльність.

У 2024 році підприємство досягло обсягу виручки в 6,6 мільярда рублів, а чистий прибуток склав 140 мільйонів рублів.

Основний газовий сектор Газпрому залишився в збитках, зазнавши втрат у розмірі 1 трлн рублів. У 2023 році компанія вперше за четверть століття зафіксувала чистий збиток, який склав рекордні 629 млрд рублів. У зв'язку із цими фінансовими труднощами Газпром планує масові скорочення в своєму головному офісі, маючи намір звільнити 40% співробітників, що становить близько 1,5 тисячі осіб.

Окрім цього, Газпром обдумує варіант реалізації офісу свого експортного підрозділу, оформленого у стилі італійського палаццо, разом із іншими об'єктами класу люкс на ринку нерухомості.

Як вже зазначалося раніше, компанія Газпром через свою дочірню організацію Газпром зарубежнефтегаз зупиняє свою участь у проекті, пов'язаному з подальшою розробкою газового родовища Шахпахти, яке знаходиться на території Узбекистану.

У квітні стало відомо, що Газпром виходить з одного з проєктів у Болівії, де раніше було пробурено глибоку, але суху пошукову свердловину.

Водночас було виявлено, що в заданому інтервалі не існує об'єкта, що має нафтогазові перспективи, і ухвалено рішення про закриття свердловини, зазначив Газпром.

Збитки Газпрому за 2024 рік склали майже $13 млрд за російськими стандартами бухгалтерського обліку.

Згідно з наявною інформацією, валютні резерви центрального офісу Газпрому на кінець 2024 року знизилися більш ніж у 50 разів.

Читайте також