Новини України та світу

Приватизація — це не просто можливість, а й виклик. Які зміни відбуваються у процесі продажу державних банків в Україні?

Чому Україні потрібно менше держбанків

Зараз в Україні сім державних банків: ПриватБанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк, Сенс Банк, PIN банк, Мотор-банк. Останній доєднався до цього списку у вересні 2024 року, раніше він належав підсанкційному експрезиденту Мотор-Січі В'ячеславу Богуслаєву.

За результатами третього кварталу 2024 року, державні банки України займають 53,3% у структурі чистих активів банківського сектору. Така значна присутність держави в цій сфері викликає ряд складнощів, зокрема, це стосується обмеження конкуренції, додаткового фінансового навантаження на державний бюджет і високої частки неплатоспроможних кредитів.

Що відбувається з процесом приватизації банків, які фінансові установи готуються до продажу та на якому етапі наразі перебуває ця процедура - у статті LIGA.net.

У вересні 2024 року Верховна Рада прийняла законопроєкт №11474, який визначає правила приватизації державних банків. Цей закон надає можливість продажу будь-якої частини державної власності в банківському секторі та розширює коло можливих інвесторів. У жовтні президент Володимир Зеленський підписав цей документ, що дало старт активній стадії процесу. Цей законопроєкт є частиною зобов’язань України перед Міжнародним валютним фондом та Світовим банком.

Читайте також