Протестні акції в Лос-Анджелесі: Трамп відправив 2000 солдатів Національної гвардії.

У заяві Білого дому йдеться про те, що щонайменше 2000 солдатів Нацгвардії будуть розгорнуті "на 60 днів або на розсуд міністра оборони". Сам глава Пентагону, Піт Гегсет, повідомив, що морських піхотинців також буде мобілізовано, "якщо насильство продовжиться".
Плани щодо розгортання були ініційовані після того, як у Лос-Анджелесі демонстрації посилилися другий день поспіль. Основним приводом для протестів стали дії імміграційної та митної служби США (ICE), яка оголосила про щоденні арешти 2000 осіб без документів по всій країні, зокрема 118 випадків у Лос-Анджелесі цього тижня.
"Влада залучає військові підрозділи для - ред.) протистояння насильству та руйнуванням, які мають місце в районах проведення рейдів, де зібралися протестувальники," - зазначив прикордонний командир Том Хоман в одному з інтерв'ю.
Згідно з інформацією Bloomberg, в п'ятницю більше тисячі людей зібралися навколо федеральної будівлі в центрі Лос-Анджелеса. А в суботу, в районі Парамаунт, що на південь від міста, розпочалися нові акції протесту.
У той же час, регіональні засоби масової інформації інформували про використання сльозогінних газів та світлошумових гранат для розгону демонстрантів.
У суботу Міністерство внутрішньої безпеки висловило звинувачення на адресу демократичних лідерів Каліфорнії, зокрема губернатора штату Гевіна Ньюсома та мера Лос-Анджелеса Карен Басс, в тому, що вони сприяють насильству.
"Напади на працівників правоохоронних органів у Лос-Анджелесі, здійснювані учасниками заворушень, є неприпустимими. Мер Басс і губернатор Ньюсом повинні виступити із закликом до їхнього завершення," - зазначила прес-секретар Міністерства внутрішньої безпеки Тріша Маклафлін.
Ньюсом, у свою чергу, зазначив, що ініціатива федерального уряду щодо контролю над Національною гвардією штату та розгортання військових є "умисно провокуючою" і, ймовірно, призведе до збільшення напруженості. Басс додав, що "такі дії сіють страх у наших спільнотах".
Поліцейський департамент Лос-Анджелеса оголосив, що не залучений до федеральних ініціатив щодо виконання імміграційних законів і не має наміру змінювати цю позицію.
"Хоч поліція Лос-Анджелеса продовжить свою видиму присутність у всіх наших громадах для забезпечення громадської безпеки, ми не допомагатимемо або не братимемо участі в будь-яких масових депортаціях, а також поліція Лос-Анджелеса не намагатиметься визначити імміграційний статус окремої людини", - повідомив у соцмережах начальник поліції Джим Макдоннелл.
Секретар Міністерства внутрішньої безпеки Крісті Ноем попередила протестувальників, що будь-яке насильство щодо офіцерів буде переслідуватися за законом.
У той же час американська імміграційна та митна поліція зобов'язалася збільшувати кількість арештів, поки уряд дотримується обіцянки Трампа щодо здійснення найбільшої депортаційної кампанії в історії країни.