П'ять аргументів проти покупки вже нарізаного хліба
Ціла буханка та вже нарізаний хліб - не одне і те саме. Кулінари та експерти все частіше звертають увагу людей на небезпеки, які може таїти в собі нарізаний хліб. Чому його не варто купувати - читайте в матеріалі ТСН.ua.
Існує щонайменше п'ять причин, чому краще відмовитися від нарізаного хліба та купувати в магазині одразу цілу буханку. Про них пише Новини.LIVE.
Численні добавки та хімічні речовини.
Чи ви коли-небудь замислювалися про те, чому нарізаний хліб може довгий час лежати в поліетиленовому пакеті і не пліснявіти? Все просто - до тіста додають набагато більше домішок, щоб шматочки довше залишалися свіжими і не псувалися. Тож подумайте - чи потрібні вони вашому організму. Звісно, що ні. А ще дуже часто буває, що, навіть якщо з'являється пліснява на нарізаному хлібі, вона має незвичайний помаранчевий колір.
Швидко стає несмачним.
Оскільки нарізаний хліб вивільняє значно більше вологи, ніж непошкоджена буханка, він швидше втрачає свіжість. Коли ви придбаєте цілий батон, лише частина, яку ви відрізали, стане черствою. Проте, коли мова йде про нарізаний хліб, вся буханка втрачає якість одразу.
Вартість
Крім інших моментів, нарізаний хліб зазвичай має вищу ціну в порівнянні з цілою буханкою того ж розміру. Звичайно, рішення залишається за вами, чи виправдана така вартість. Проте, якщо недоліки переважають переваги, можливо, варто віддати перевагу цілій буханці.
Процес нарізання
Ви ніколи не думали, чому нарізаний хліб має такі акуратні скибочки. Звичайним ножем так не вийде. Навіть якщо ви будете використовувати автомати для нарізання, які часто можна побачити в супермаркетах, не вдається нарізати тонкі скибочки, які не розвалюються. Чому так?
Виявляється, що в процесі виробництва, окрім спеціалізованих ножів, застосовують олію для змащення лез. Зазвичай це економічний та нерегульований продукт, що дозволяє уникнути підвищення вартості. Проте саме завдяки цій олії шматочки виходять злагодженими та пружними.
Іноді ножі обробляють етиловим спиртом, що також сприяє збільшенню терміну зберігання хліба. Проте варто зауважити, що для організму це не має жодної користі.
Стає непридатним швидше.
Навіть якщо виробник не додає до нарізаного хліба більше консервантів або інших добавок, окремі скибочки будуть псуватися швидше, ніж ціла буханка. Це пояснюється тим, що нарізані частини мають більшу поверхню, що сприяє розвитку плісняви.
Ще одним фактором, що сприяє псуванню, є те, що такий хліб зберігається в пакетах. У них виникає конденсат, який насичує скибочки вологою. Якщо порівняти цілісну буханку і нарізаний хліб, виготовлені з однакових складників, швидше втратить свої якості саме нарізаний варіант.