Новини України та світу

Росія посилює свої військові формування на межі з Фінляндією, викликаючи занепокоєння в Європі щодо можливого зіткнення з НАТО, повідомляє WSJ.

Російська армія непомітно збільшує активність вздовж інших ділянок кордону з Європою. Зокрема, біля Фінляндії. Частина європейців все більше стурбована цим.

Цю інформацію повідомляє видання The Wall Street Journal.

В російському місті Петрозаводськ, розташованому приблизно за 150 км на схід від адміністративного кордону з Фінляндією, військові інженери активно працюють над розширенням армійських баз. Кремль має намір створити новий військовий штаб, який буде відповідати за управління десятками тисяч військовослужбовців у найближчі кілька років.

За даними західних військових і розвідувальних джерел, ці солдати, багато з яких зараз служать на передовій в Україні, мають стати основою збройних сил РФ, що готуються до протистояння з ООН. Москва розширює набір до армії, збільшує виробництво озброєння та модернізує залізничні колії в прикордонних районах.

Відповідно до інформації від європейських військових представників, зростання витрат Росії призвело до того, що оборонні заводи почали функціонувати на максимальних потужностях. Це, у свою чергу, стимулювало військово-промислові компанії розширити свої виробничі лінії та запустити нові підприємства.

Згідно з даними західних розвідувальних служб, до початку вторгнення у 2021 році Росія випустила приблизно 40 основних бойових танків Т-90М. Нині виробництво цих танків становить близько 300 одиниць на рік. Високопосадовець оборонного відомства Фінляндії зазначив, що майже жоден з нових танків не надсилається на фронт в Україну, а залишається на території Росії для подальшого використання.

Один європейський аналітик вказав, що Росія може мати намір випробувати єдність НАТО, здійснивши агресію проти маленької держави альянсу. Наприклад, це може стосуватися Естонії, де проживає велика російська громада.

"Спроможність Росії протистояти НАТО буде частково визначатися її можливістю відновити військові потужності після конфлікту в Україні, який виснажив командний склад, проте надав цінний досвід у веденні точного вогню", - зазначають автори статті.

Основна частина збільшення особового складу відбудеться в Ленінградському окрузі, що межує з Естонією, Латвією та Фінляндією. Згідно з інформацією західних військових і розвідувальних джерел, менші бригади планується майже потроїти, перетворивши їх на дивізії, які нараховуватимуть близько 10 тисяч військовослужбовців.

"Незалежно від того, як вони намагаються впроваджувати інновації на тактичному чи оперативному рівні, для росіян важливий розмір", - висловився заступник начальника штабу Фінляндії, генерал-майор Самі Нурм.

Росія планує побудувати нові казарми та полігони, а також модернізувати арсенали та залізничні колії, щоб розмістити зростальну кількість військ у Петрозаводську.

Нова інфраструктура, що будується, охоплює склади та житлові приміщення для військовослужбовців, зазначив Еміль Кастехелмі з фінської компанії Black Bird Group, яка займається аналізом супутникових зображень російських військових об'єктів. Нові залізничні маршрути прокладаються уздовж кордонів Фінляндії та Норвегії, а також на південь від Санкт-Петербурга до кордону з Естонією. Існуючі залізничні лінії в регіоні підлягають розширенню.

Фінляндія уважно слідкує за можливими маршрутами для цих нових ліній.

"Уздовж російсько-фінляндського кордону є близько десятка пунктів, де можна перетнути кордон з механізованими силами. Якщо ви побачите, що вони будують нові залізничні колії або ремонтують старі, варто почати звертати на це увагу", - сказав майор Юха Куккола, професор Національного університету оборони в Гельсінкі та експерт з російських збройних сил.

Згідно з інформацією, наданою виданням Business Insider, Європа розглядає можливість відновлення використання найпотужнішої зброї для забезпечення своєї безпеки від Росії. У світлі загроз великомасштабного вторгнення з боку Росії, країни континенту змушені переосмислити свої стратегії озброєння.

Читайте також