Новини України та світу

Росія провела навчання, які симулюють атаку на Фінляндію, Норвегію та країни Балтії, повідомляють ЗМІ.

Росія проводила навчання, що імітували напад на Фінляндію, країни Балтії, зокрема Естонію, а також на Норвегію.

Під час реалізації атаки російські військові акцентували увагу на злагодженості роботи різних підрозділів, включаючи ракетні, морські, авіаційні та наземні сили. Про це повідомляє фінське видання Iltalehti, посилаючись на інформацію від джерел у НАТО.

"Росія відпрацьовує сценарії масштабного нападу на Захід із залученням десятків тисяч військових", - вказує видання.

У 2017 році на навчаннях "Захід" Росія відпрацьовувала атаку на Норвегію, Фінляндію та країни Балтії. Джерело видання стверджує, що росіяни не відмовилися від свого плану нападу, але хочуть його реалізувати після війни в Україні.

"Росія прагне створити єдину буферну зону в Європі, від Арктичного регіону через Балтійське та Чорне моря до Середземного моря", - зазначає видання.

Досліджуйте також: Швеція, Естонія, Туреччина - які держави можуть бути охоплені Третьою світовою війною. Пропонуємо вам карту для ознайомлення.

Однією з основних цілей російських агресивних дій може стати північна частина Норвегії, де можливі атаки з морського, наземного та повітряного напрямків з території Мурманська. За даними джерел НАТО, Росія також має намір провести десантну операцію у Фінляндії та здійснити запуск ракет із Кольського півострова.

У Лапландії російські війська можуть намагатися оперативно захопити аеропорт Івало.

Південне узбережжя Фінляндії та південно-східну Фінляндію можуть атакувати ракетні сили російського 44-го армійського корпусу.

"Можливо, метою цієї атаки є не просування вглиб території Фінляндії, а захоплення північних берегів Фінської затоки та південно-східних регіонів Фінляндії. Це ускладнить для росіян підтримку оборонних позицій Естонії з боку Фінляндії", – зазначає видання.

Шоста армія Росії може розглянути можливість вторгнення до Естонії та Латвії, здійснивши потужний наступ за допомогою танків, артилерії та ракет. Основною метою такої операції було б захоплення столиць цих країн – Таллінна та Риги.

Росія може здійснити напад на Литву через територію Білорусі, прагнучи забезпечити сухопутний шлях між російським Калінінградом і Білоруссю, що передбачає захоплення так званого Сувалкського коридору. У разі вдалої реалізації цієї операції, сили НАТО в Балтійському регіоні можуть опинитися в небезпечній географічній ізоляції.

Ракетні підрозділи, розташовані в Калінінграді, а також російський Балтійський флот мають можливість завдати удару по шведському острову Готланд, що ускладнить розміщення сухопутних сил НАТО на цій території.

Читайте також