Скандал в 211-й бригаді: командиру готують нові звинувачення - УП
Співробітники Державного бюро розслідувань провели 28 грудня обшуки вдома у командира 211-ї понтонно-мостової бригади Сил підтримки Збройних сил України (ЗСУ) Олега Побережнюка, якому раніше повідомили про підозру у перевищенні службових повноважень, пише "Українська правда" (УП) з посиланням на джерело в правоохоронних органах.
Згідно з інформацією УП, командира бригади чекає нова підозра за частиною 4 статті 426 Кримінального кодексу, що стосується бездіяльності військової влади в умовах воєнного стану. Як вказує слідство, Побережнюк, знаючи про нелюдське ставлення до військовослужбовців з боку свого підлеглого, командира взводу Владислава Пастуха, не вжив жодних заходів і не порушив питання про притягнення його до відповідальності.
16 грудня видання УП оприлюднило скандальний матеріал, в якому йдеться про знущання над військовими 211-ої бригади, постійні випадки вимагання грошей та корупційні практики. Журналісти зуміли підтвердити інформацію про близько десяти сімей серед військовослужбовців, зокрема виділивши сім'ю Пастухів, з якою пов'язані найбільші порушення. "Валерій Пастух займає посаду начальника штабу та є заступником командира бригади, тоді як його син Владислав - командир одного з взводів першого батальйону. Хоча Владислав вже вийшов зі складу 211-ої понтонно-мостової бригади, певний час він служив під керівництвом батька. Варто зауважити, що відповідно до закону "Про запобігання корупції", пряме підпорядкування родичів є забороненим", - йдеться у публікації.
У Генеральному штабі Збройних Сил України швидко відреагували на опублікований матеріал, повідомивши, що за вказівкою головнокомандувача Олександра Сирського до військової частини була направлена комісія військової служби правопорядку для проведення перевірки зазначеної інформації.
17 грудня командиру 211-ї бригади, Побережнюку, було висунуто підозру у зловживанні службовим становищем. З'ясувалося, що восени 2023 року він залучив чотирьох своїх підлеглих до будівництва особистого житла в Хмельницькій області, замість того, щоб вони виконували свої обов'язки в зонах бойових дій. Хоча військовослужбовці були офіційно включені до наказу про відрядження на Миколаївщину, де, вважається, виконували свої завдання, насправді їх там не було. Водночас, вони отримали зарплату та бойові виплати, сумарно майже на мільйон гривень, - зазначили в Офісі генерального прокурора.
19 грудня суд ухвалив рішення про арешт Побережнюка та відсторонив його від виконання службових обов'язків. 20 грудня він вдалося вийти на волю, сплативши заставу в розмірі 908 тисяч гривень.