Сьогодні варто повернути всі борги і утриматися від далеких подорожей: застереження та прикмети цього дня.
26 листопада прихожани святкують ювілей освячення церкви, збудованої на честь святого великомученика Георгія Побідоносця, в українській столиці Київ.
Цей святий є одним із найвищих шанованих у православній традиції. З давніх-давен князі Київської Русі мали звичай зводити храми на честь своїх ангелів-охоронців. Рівноапостольний князь Володимир, відомий у хрещенні як Василь, заснував церкви в Києві та Вишгороді, присвячені святому Василю Великому. Князь Ізяслав І, який у хрещенні отримав ім'я Димитрій, звів храм та монастир у Києві на честь великомученика Димитрія. Ярослав Мудрий, що в хрещенні носив ім'я Георгій, також започаткував храм і чоловічу обитель на честь святого Георгія, а ще збудував церкву на честь великомучениці Ірини, яка була ангелом-охоронцем його дружини Інгігерди.
Храм, присвячений великомученику Георгію, відомий як Георгіївська церква, є одним із найперших монастирських храмів Києва, зведеним у XI столітті. Він розташовувався перед брамою Святої Софії, на перетині нинішньої Володимирської вулиці та Георгіївського провулка. Відомо, що князь Ярослав інвестував значні кошти в його будівництво, залучивши до роботи численних майстрів. Георгіївська церква згадується в Лаврентіївському літописі, який свідчить, що храм, можливо, був освячений 26 листопада 1051 року митрополитом Іларіоном. На жаль, храм був зруйнований, ймовірно, внаслідок занепаду стародавньої частини Києва після спустошення міста ордами хана Батия у 1240 році.
Якщо в цей день випаде дощ наступного року, то буде вдалий сінокіс.
Сніг покрив землю товстим шаром – очікуй на щедрий врожай.
ворони каркають - до потепління;
зіркове небо - очікується потужний мороз.
Якщо дрібний сніг падає - готуйся до сильних морозів, а коли сніг іде великими пластівцями - чекай на потепління.
Критикувати і лаятися, сперечатися, принижувати літніх та малечу, відмовляти у підтримці, проявляти лінощі та бездіяльність.
Не можна залишатися в боржниках цього дня, тому краще віддати всі позичені кошти.
Цього дня також не можна ходити на полювання і вирушати в далеку дорогу. Якщо поїздку перенести не можна, то слід помолитися про її благополучне завершення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли найкраще прикрашати новорічну ялинку: не пропустіть цю дату
У це свято можна піти до храму. Георгія Побідоносця вважають покровителем хліборобів і воїнів. Святого просять про захист від ворогів і недоброзичливців, допомогу в бою, зцілення від хвороб, уберегти людей від злоби, а домашню худобу - від диких звірів.
Вважається, щоб заслужити прихильність святого, потрібно добре попрацювати.
За народною традицією до цього дня намагалися розрахуватися з усіма боргами - щоб прийдешній рік був вдалим і грошовим. Також за старих часів на Юрія слухали воду біля колодязів: було тихо - зима буде теплою, а якщо чути шум - потрібно готуватися до сильних морозів і хуртовин.
Тим, хто дотримується посту, цього дня дозволяється гаряча їжа з олією, риба і вино.