Новини України та світу

Співробітник Трампа висловив незгоду щодо його рішення помилувати осіб, які брали участь у штурмі Капітолія 6 січня.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є близьким соратником президента США Дональда Трампа, розкритикував його рішення щодо помилування 1 500 осіб, звинувачених у зв'язку з нападом на Капітолій 6 січня 2021 року.

Заява Грема цитується агентством AP, повідомляє "Європейська правда".

Сенатор впевнений, що ухвала про помилування "випромінює невірний меседж". Він також висловив занепокоєння з приводу потенційних наслідків цього рішення в майбутньому.

"Я завжди настаивав на тому, що, на мою думку, коли ви проявляєте поблажливість до тих, хто нападає на правоохоронців, ви подаєте невірний сигнал суспільству. Це точно не те, що потрібно робити для підтримки поліцейських", - зазначив Грем.

Одночасно він висловив критику на адресу колишнього президента Джо Байдена, який також здійснив ряд помилувань у фінальні години свого президентства.

"Мені це не подобається. Мені це не подобається з обох сторін. І я думаю, що громадськості це теж не подобається. Отже, якщо це продовжиться, якщо це стане нормою, можуть бути спроби обмежити повноваження президента щодо помилування як інституту", - зауважив сенатор.

За словами Грема, він оцінює ситуацію з помилуваннями як "значний прецедент". Він також зазначив, що його "бентежать" можливі наслідки в майбутньому.

"Я відверто висловив свою думку стосовно того, що мені не до душі, коли президент Трамп милує осіб, які нападали на поліцейських. Проте мене також обурило, коли Байден надав помилування всій своїй родині," - підкреслив Грем.

У перший день свого перебування на посаді президента Трамп помилував майже всі 1500 осіб, які були обвинувачені у зв'язку з подіями, що сталися під час нападу на Капітолій 6 січня 2021 року.

На наступний день більше 200 осіб, які мали відношення до нападу на Капітолій США 6 січня 2021 року, були звільнені з пенітенціарних закладів після отримання помилування. Це рішення викликало критику з боку правоохоронних органів.

Водночас Памела Гемпгілл - одна із засуджених, яка брала участь у штурмі Капітолія 6 січня 2021 року, - відмовилася від помилування президента.

Читайте також