США можуть припинити зусилля щодо укладення мирної угоди між Росією та Україною, якщо не буде помітного прогресу, заявив Рубіо.

Державний секретар США Марко Рубіо зазначив, що Сполучені Штати можуть зупинити свої зусилля щодо досягнення мирної угоди між Росією та Україною, якщо не з’являться очевидні ознаки можливості укладення такої угоди.
Він зазначив, що Сполучені Штати сподіваються отримати результати переговорів щодо закінчення конфлікту Росії в Україні "протягом найближчих кількох днів, а не тижнів". У разі, якщо цього не відбудеться, США змушені будуть переключити свою увагу на інші важливі питання.
Як передає кореспондентка Радіо Свобода, Рубіо сказав про це 18 квітня перед відльотом із Парижа, де напередодні відбулися перемовини за участю України, США, Франції, Британії і Німеччини.
"Майже всі перші 100 днів президента були присвячені на найвищому рівні спробам досягти миру тут. І якщо це станеться, ми хочемо допомогти. Але якщо цього не станеться, нам потрібно знати зараз, тому що у нас є інші речі, якими потрібно зайнятися", - сказав Рубіо.
Я маю на увазі питання, які можуть вирішитися протягом днів, а не тижнів, і чи є можливість завершити цю війну. Якщо це реалістично, ми готові зробити все від нас залежне, щоб сприяти цій меті та забезпечити, щоб завершення було тривалим і справедливим. Проте, якщо між нами існує така велика прірва, що це неможливо, тоді, на мою думку, президент, можливо, дійде до висновку: "На цьому все". – підкреслив держсекретар.
Він також зазначив, що гарантії безпеки, яких домагається Україна, не є "нелегітимним бажанням".
"Безумовно, термін 'гарантія безпеки' виник у зв'язку з тим, що це питання піднімається на кожній зустрічі. Ми вже чули про це, і це абсолютно законне прагнення. Кожна незалежна країна має право на самозахист. Україна також матиме можливість захищати свої інтереси та укладати будь-які угоди з іншими державами, які вона вважатиме за потрібне," - підкреслив Рубіо.
Також він зазначив, що можливість України забезпечувати власну безпеку стане невід'ємною складовою будь-якої угоди.
"Я думаю, що всі визнають, що здатність України захищати себе буде частиною, це її право як країни, і вона буде частиною будь-якої угоди. Але ми ще не працюємо над таким рівнем конкретики. Я думаю, що це те, що ми можемо виправити й вирішити у спосіб, прийнятний для всіх. Я вважаю, що перед нами стоять серйозніші виклики, тому ми повинні з'ясувати, чи можливо це взагалі в короткостроковій перспективі", - сказав держсекретар.
У Парижі 17 квітня пройшли переговори між делегаціями України, США та європейських країн, присвячені завершенню конфлікту між Росією та Україною. Як зазначив міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро, наступна сесія перемовин запланована на наступний тиждень у Лондоні.
Офіційні представники Москви стверджують, що їхнім головним наміром є досягнення миру, але лише на своїх умовах. Серед цих вимог – не лише відмова України від контролю над анексованим Кримом і чотирма регіонами, які Москва вважає своїми, хоча фактично не має над ними повного контролю, але й відмова Києва від вступу до НАТО, а також можливі інші компроміси.
Останнім часом президент США Дональд Трамп кілька разів заявляв, що Росії необхідно переходити від слів до справи і показати своє прагнення до миру. Водночас президент США заявив, що відповідальність за війну несе не тільки президент Росії Володимир Путін, який її розв'язав, але і український лідер Володимир Зеленський і попередник Трампа на посаді президента США Джо Байден, які, на думку Трампа, нічого не зробили, щоб її уникнути.