Стармер та Макрон розробляють стратегію забезпечення безпеки для України, повідомляє Bloomberg.

Франція та Велика Британія прагнуть укріпити позиції України під час переговорного процесу.
Президент США Дональд Трамп тим часом прагне врегулювання війни з Росією, повідомляє Bloomberg.
"Два ядерні країни Європи працюють над створенням програми безпекових гарантій для Києва, в той час як Москва вимагає суттєвого зменшення чисельності української армії в рамках можливих угод. У середу в Парижі відбулася конференція міністрів оборони п'яти провідних європейських держав, на якій було підтверджено підтримку України в контексті змін у зовнішній політиці США", - йдеться у повідомленні.
Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер та його французький колега Еммануель Макрон обговорюють створення міжнародної коаліції з 37 країн для підтримки України.
У випадку укладення мирних угод, країни Європи, Співдружності та Азії готові надати Україні фінансову підтримку, а також військові ресурси, включаючи літаки і кораблі, для захисту від подальших агресивних дій з боку Росії. У вівторок союзники, які не є членами НАТО, такі як Австралія, Японія та Нова Зеландія, провели спеціальну зустріч із військовими лідерами численних європейських країн і Канади. На зустрічі була представлена концепція "гарантійних сил" як ключового елемента безпеки для України, повідомляє видання.
Згідно з оцінками військових аналітиків, розміщення європейських військових підрозділів на території України є ключовим елементом для забезпечення тривалого миру. У той же час Росія рішуче проти будь-якої присутності сил НАТО в Україні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Європі немає підтримки ідеї "демілітаризації" України.
Найближчими днями військове керівництво представить детальні варіанти розміщення миротворчих сил для розгляду Стармером і Макроном. Усі пропозиції також будуть обговорені з іншими світовими лідерами.
Незабаром результати роботи будуть передані до рук президента США. Союзники сподіваються переконати Вашингтон взяти на себе зобов'язання в галузі повітряної розвідки та охорони кордонів, не залучаючи при цьому американські війська. Експерт Міжнародного інституту стратегічних досліджень Бен Баррі підкреслив, що участь США у миротворчій місії значно підвищить рівень розвідувальної інформації та захисту від балістичних ракет.
Британія та Франція виступають проти поступок вимогам Кремля щодо демілітаризації України та проведення виборів до досягнення мирної угоди. У середу Стармер також наголосив на необхідності повернення українських дітей, незаконно вивезених до Росії.
Є занепокоєння, що Москва може скористатися режимом тиші для реорганізації своїх військ і підготовки до нової атаки.