Новини України та світу

Статус УБД: чи можливо військовослужбовцю отримати оформлення онлайн?

Для цього потрібно зібрати певні документи.

Безліч відважних чоловіків і жінок вирішили стати на захист нашої держави з моменту початку повномасштабного вторгнення Росії. Військовослужбовці, які беруть участь у бойових операціях, мають можливість отримати відповідний статус. Видання АрміяInform пояснює, як військові можуть оформити статус учасника бойових дій (УБД) як в онлайн, так і в офлайн форматі.

Військовий може відправити заяву поштою. Для цього потрібно підготувати документи та відправити їх на пошту комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій. Для цього потрібні такі документи:

Наступним кроком комісії є самостійне звернення до відповідної частини для отримання довідки про активну участь у виконанні завдань. Проте, як свідчить практика, більш доцільно мати цю довідку заздалегідь і надсилати її разом із заявою. Це може суттєво прискорити ухвалення рішення.

Для отримання цієї довідки необхідно подати рапорт командиру вашої військової частини. У разі, якщо військовослужбовець був переведений до іншого підрозділу, він може звернутися до попередньої частини, де проходив бойові завдання, з проханням надати та надіслати потрібну довідку.

Після того, як всі документи на руках, їх треба відправити на пошту комісії того органу управління, якому підпорядковується ваш підрозділ. Знайти адреси комісій можна за посиланням.

"У випадку, якщо ви не впевнені, до якого органу військового управління належить ваша військова частина, потрібно надіслати заяву на адресу відповідного виду (роду) військ, або ж до Міністерства оборони України", - зазначено в повідомленні.

Військовий може подати заяву для отримання статусу УБД до комісії через портал "Дія", шляхом накладення віддаленого кваліфікованого електронного підпису "Дія.Підпис" ("Дія ID") особи та подати її на адресу електронної пошти [email protected].

Перелік необхідних документів такий самий, як і у випадку надсилання матеріалів поштою:

Адвокат Антон Маринич раніше поділився своїми думками щодо можливості призову чоловіків віком 60 років.

Читайте також