Новини України та світу

Нові ціни на електричну енергію з 1 грудня: які витрати на кожен кВт*год?

В Україні існує кілька діючих тарифів на електричну енергію. З 1 грудня для більшості споживачів ціна залишиться незмінною і становитиме 4,32 гривні за кіловат-годину. Однак для тих, хто користується електричним опаленням, тариф буде знижений до 2,64 гривні.

Цю інформацію наводить видання OBOZ.UA. Відомо, що протягом опалювального сезону, який триватиме до квітня, ціна на електроенергію буде зниженою. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів, знижений тариф застосовується для тих споживачів, які обладнали свої приміщення електроопалювальними системами, відповідно до чинних законодавчих норм.

"Зокрема, споживачі з 1 жовтня по 30 квітня платитимуть за електроенергію 2,64 грн за кВт∙год, якщо впродовж місяця не перевищать поріг у 2000 кВт*год. У випадку, якщо споживання перевищить цю межу, вартість електрики становитиме 4,32 грн за кВт*год", - зазначається на ресурсі одного з постачальників.

Постанова Кабміну передбачає знижену ціну для населення, яке встановило електроопалювальні установки з дотриманням вимог законодавства. Зокрема, такі споживачі з 1 жовтня по 30 квітня сплачуватимуть за електроенергію по 2,64 грн/кВт∙год, але за умови, що протягом місяця буде використано не більше 2000 кВт∙год. Якщо споживання виявиться вищим, рахунок буде виставлений по 4,32 грн/кВт∙год.

Які ще тарифи діють

Власники багатозонних лічильників мають можливість знизити витрати на електроенергію. Наприклад, при використанні двозонного тарифу, в нічний час з 23:00 до 07:00 вартість електрики може бути знижена до 2,16 грн, що у два рази менше. З тризонним лічильником, у свою чергу, застосовуються три різні тарифи:

Тризонний лічильник доцільно встановлювати лише в разі значного споживання електроенергії та можливості контролювати час використання, наприклад, утримуючись від споживання електрики у проміжках з 08:00 до 11:00 та з 20:00 до 22:00.

Як повідомляв OBOZ.UA, голова правління НЕК "Укренерго" раніше зазначив: повністю відмовитися від відключень електроенергії Україні вдасться нескоро. Режимів відключення світла всього два: аварійний та плановий. Наприклад, графіки погодинних відключень запроваджуються заздалегідь і з попередженням.

Читайте також