У центрі Вашингтона було розміщено сотні плюшевих ведмедиків на честь загиблих дітей в Україні.
На галявині перед Монументом Вашингтона в центрі американської столиці зібралися шістсот плюшевих ведмедиків, прикрашених українськими прапорцями. Ця композиція стала зворушливим нагадуванням про дітей України, які загинули внаслідок російської агресії.
Меморіальна акція, яку провела організація Rescue Ukraine за підтримки United Help Ukraine, US Ukrainian Activists, Anomaly, а також УККА й Посольства України у США, відбулася в п'ятницю, передає власний кореспондент Укрінформу.
Директор організації Rescue Ukraine зі штату Алабама Джефф Абрамс, який став ініціатором події, в коментарі агентству розповів, що бував в Україні дуже часто та загалом присвятив нашій країні майже три десятиліття свого життя.
На запитання, чому саме ведмедики стали символом пам'яті про українських дітей, він відповів, що після того, як почалася повномасштабна війна, здійснив сім-вісім поїздок в Україну та побачив багато місць, де помирали діти. "І в цих місцях з'являлися маленькі меморіали в пам'ять про дітей, з фотографіями, квітами й плюшевими ведмедиками",- пояснив Абрамс.
Він акцентував на тому, що діти займають особливе місце в серцях людей по всьому світу: "Отже, я вважаю, що ця (галявина з ведмедиками в центрі Вашингтона - ред.) слугує нагадуванням про ціну людських життів у цій війні, про втрати серед дітей. Я сподіваюся, що ті, хто приймає рішення в цьому місті, звернуть більше уваги на події в Україні".
Представниця українських активістів у США Надія Шапоринська під час акції озвучила офіційні дані ООН про кількість дітей, які постраждали в Україні з моменту початку повномасштабної агресії Росії.
За даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, близько 600 українських дітей були вбиті та приблизно 1700 дітей - поранені. Справжні цифри, вочевидь, є набагато вищими.
В якості яскравого прикладу жорстокого воєнного злочину вона згадала авіаудар російських військ по обласному драмтеатру в Маріуполі. Ця будівля слугувала притулком для місцевих жителів, включаючи жінок та дітей, про що свідчив великий напис, що вказував на її функцію як бомбосховища. Проте, навіть це не змогло стримати агресора.
За словами представниці благодійної організації Anomaly Тетяни Алдаве, акція присвячена пам'яті не лише загиблих маленьких українців, а й тих дітлахів, які були поранені, переміщені або стали сиротами внаслідок російського вторгнення.
"Гроші на ведмедиків збирали по всіх куточках Сполучених Штатів, зокрема завдяки ініціативам маленьких американців, які організовували різноманітні благодійні акції та фандрейзери," - зазначила представниця Anomaly. Вона підкреслила, що після заходу біля Меморіалу Вашингтона більшість ведмедиків буде направлена в Україну, до дитячих закладів, лікарень та благодійних організацій. Додатково, частина іграшок з українською символікою планується для передачі до Білого дому та Капітолія, а також до посольств.
Посол України в Сполучених Штатах Оксана Маркарова підкреслила, що поки в усіх християнських країнах люди готуються до святкування Різдва, на Землі є місце, де це свято відзначатимуть, але водночас відчуватимуть і смуток.
"За роки війни в Україні, особливо після початку повномасштабного вторгнення Росії, немає таких воєнних злочинів, які б росіяни не скоїли в нашій країні. Крім ракетних ударів, жахіть, які вони чинять на окупованих територіях, атак по лікарнях, дитячих майданчиках й житлових будинках, те, що вони роблять з українськими дітьми вочевидь є найогиднішим з усіх воєнних злочинів",- наголосила посол.
На її думку, важливо, щоб усі усвідомлювали, що акти несправедливості в будь-якому куточку світу ставлять під загрозу правосуддя в цілому. "Нам потрібно здобути перемогу в Україні, щоб це стало перемогою для всього світу, необхідно захистити українських дітей, щоб забезпечити безпеку дітей в інших країнах", - наголосила Маркарова.
Президента Українського Конгресового Комітету Америки (УККА) Михайло Савків, який звернувся до учасників акції, підкреслив, що діти є майбутнім нашої планети.
Протягом останніх тисячі днів в Україні було вкрадено частину майбутнього нашої нації, сотні дітей загинули, а десятки тисяч були насильно вивезені зі своїх домівок. Це слугує нагадуванням для нас, як для представників людства та громадян планети, що ми повинні невпинно піднімати це питання, - зазначив він.
На церемонії учасники виконали гімни України та Сполучених Штатів, виголосили молитву і під звуки дзвону оголосили в мікрофон імена приблизно трьох з половиною сотень загиблих дітей, які вдалося встановити на цей момент.
Як розповіла Укрінформу активістка Rescue Ukraine Ганна Міщенко, яка складала цей список, процес був неймовірно складним, і всього вдалося дізнатися імена 353 дітей - без урахування ще двох, які загинули нещодавно в Сумах.
Вона зазначила, що дані про імена загиблих дітей майже не представлені на офіційних ресурсах. Ганна розповіла, що на початку надіслала численні запити до державних установ і благодійних організацій в Україні, але не отримала жодних відповідей зі списками.
Тож довелося шукати інформацію в доступних публікаціях та виявляти імена загиблих дітей, буквально спираючись на новини і повідомлення з місцевих ресурсів, підкреслила активістка. Вона зазначила, що значну підтримку надала організація Victims of Ukraine, яка також займалася збором подібних даних. "Вони надали майже половину списку, який ми маємо на сьогодні", - додала Міщенко.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, минулого тижня у Вашингтоні пройшло кілька заходів, присвячених трагічній події - тисячному дню з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.