Новини України та світу

У Китаї сталося обвалення даху однієї з найстаріших веж - дивіться відео.

У місті Феньян, за 200 км від столиці Китаю, обвалився дах старовинної вежі, так званої Барабанної вежі, зведеної ще 1375 року за часів правління династії Мін. Хоча це сталося під час відвідування будівлі туристами, як стверджує місцева влада, ніхто не постраждав.

Британський мовник ВВС зазначає, що рік тому Барабанну вежу капітально відремонтували. Ремонт обійшовся у десятки мільйонів тайванських доларів, але обвалилася споруда навіть менше, ніж через рік після реконструкції.

Вежа, що стоїть у серці міста, є його знаковим елементом. Назва цієї архітектурної пам'ятки походить від традиції, коли на світанку лунали удари барабанів і дзвони, розташовані на самій вежі.

У китайському інтернет-просторі з'явилося відео, що зафіксувало інцидент, де каміння та частини даху падають на туристів. Однак, за словами бюро культури і туризму округу Фен'ян, жодна людина не отримала травм.

Так чи інакше, але є відомості про те, що після обвалу місцеві органи влади організували евакуацію людей з району інциденту та забезпечили охорону території навколо вежі.

Місцеві чиновники повідомляють про старт розслідування інциденту. У центрі уваги знаходяться проектно-конструкторські роботи, що виконувалися під час ремонту приміщення. На місце події були направлені контрольні групи разом із залученими експертами, які надають підтримку в процесі розслідування та перевірки ситуації.

Вежа буде закрита на період виконання ремонтних робіт. Інформацію про дату повторного відкриття буде надано додатково.

Барабанна вежа в Китаї є найвищою серед подібних стародавніх конструкцій і однією з найбільших у своєму роді. Ця вражаюча споруда досягає висоти 36 метрів і зведена з цегли та дерева. Її дах має характерну форму з піднятими кінцями, оздоблений яскравими орнаментами.

Побудована в 1375 році, ця будівля була знесена в 1582 році, коли місто розширилося, після чого її знову відновили в самому серці старовинного міста, на перехресті ключових вулиць.

1739 року вежа вперше була реконструйована.

У період Сіньхайської революції в 1911 році споруда використовувалася як телефонна станція, проте у 1927 році була переобладнана в кінотеатр, а в 1928 - у планетарій. Під час японо-китайської війни вона використовувалася спочатку як метеорологічна обсерваторія, а потім - як в'язниця.

Наступна велика реконструкція цієї споруди відбулася у 1995 році, а третя запланована на 2024 рік.

Як повідомляв OBOZ.UA, у Китаї чиновникам заборонили витрачати державні кошти на розкіш - алкоголь, сигарети, бенкети, квіти та офісну розкіш. Такі заходи запроваджено через економічні труднощі в країні та прагнення керівництва показати контроль, дисципліну й "економний стиль життя".

Читайте також